PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dolny Śląsk: Trwa konflikt na linii dentyści NFZ

19-12-2012, 06:08
Dolny Śląsk: Trwa konflikt na linii dentyści  NFZ (fot. sxc.hu)
Dolny Śląsk: Trwa konflikt na linii dentyści NFZ (fot. sxc.hu)
S

pór pomiędzy członkami Komisji Stomatologicznej Dolnośląskiej Izby Lekarskiej a przedstawicielami DOW NFZ wchodzi w kolejny etap. Dentyści, którym odmówiono możliwości czuwania nad prawidłowością przeprowadzania przez komisję konkursową oceny ofert, będą szukali wsparcia m.in. u ministra zdrowia.

Lista uwag kierowanych przez stomatologów pod adresem DOW NFZ jest dłuższa. Dentyści zarzucają urzędnikom, że ci odmawiają obecności obserwatorów DIL w trakcie postępowania konkursowego i sprzeciwiają się interpretacji warunków dodatkowo ocenianych w ofercie. Listę zażaleń zamyka opieszałość przedstawicieli płatnika w odpowiedzi na zadawane przez dentystów pytania.

Prawnicy DIL szykują wystąpienia do ministra zdrowia

- W związku z brakiem możliwości nawiązania przez Dolnośląską Izbę Lekarską we Wrocławiu rzeczywistej współpracy z Dolnośląskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ w sprawie zapewnienia oferentom równego traktowania oraz jednakowych praw w trakcie postępowania konkursowego na świadczenia zdrowotne w rodzaju leczenie stomatologiczne, Komisja Stomatologiczna DRL na posiedzeniu 12 grudnia 2012 r., postanowiła przekazać zgromadzone informacje dotyczące zarzutów wobec Funduszu w przedmiotowym zakresie, Zespołowi Radców Prawnych DIL w celu dokonania oceny i przygotowania ewentualnych wystąpień do Ministerstwa Zdrowia, Centrali NFZ, NIK, UOKiK oraz innych właściwych organów napisała w specjalnym komunikacie lek. dent. Małgorzata Nakraszewicz, wiceprzewodnicząca KS DRL.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
newsDENT   kontraktowanie   Wydarzenia   Kontraktowanie  

POLECAMY W SERWISACH