PARTNER PORTALU
partner portalu

Dokumentacja medyczna - na papierze. Czy to możliwe?

18-12-2012, 05:21
Dokumentacja medyczna - na papierze. Czy to możliwe? (foto: sxc.hu)
Dokumentacja medyczna - na papierze. Czy to możliwe? (foto: sxc.hu)
Dokumentacja medyczna pro auctore i pro familia powinna być nadal prowadzona na papierze, chociaż z ustawy z 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia, wynika że i ta dokumentacja musi przybrać formę elektroniczną.

Taki postulat podniosła Naczelna Rada Lekarska zwracając sie z apelem do ministra zdrowia o pomoc w zmianie treści art. 50 pkt 1 ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia. Zmiana polegałaby na tym, iż obowiązek prowadzenia dokumentacji medycznej w formie elektronicznej nie dotyczyłby dokumentacji w formie wykazu prowadzonego przez lekarza wystawiającego recepty dla siebie albo dla małżonka, zstępnych lub wstępnych w linii prostej oraz rodzeństwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH