PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dlaczego „Współczesna stomatologia wieku rozwojowego” musiała się ukazać

ms
04-12-2016, 09:20
Dlaczego „Współczesna stomatologia wieku rozwojowego” musiała się ukazać Pierwszy egzemplarz „Współczesnej stomatologii wieku rozwojowego”
Jednym ze współautorów trzech rozdziałów w książce „Współczesna stomatologia wieku rozwojowego” jest lek. dent. Emil Korporowicz z Zakładu Stomatologii Dziecięcej WUM, który w rozmowie z infoDENT24.pl, wskazuje na pilną potrzebę powstania takiego właśnie przewodnika naukowego.

infoDENT24.pl: Wśród autorów - naukowcy praktycznie ze wszystkich uniwersytetów medycznych w kraju, wiedza - najbardziej aktualna i o najwyższym ładunku merytorycznym,  sposób redakcji -  wspierający proces dydaktyczny studentów stomatologii, ale także ułatwiający  podnoszenie kwalifikacji przez praktykujących już lekarzy  dentystów. Ci, którzy „Współczesnej stomatologii wieku rozwojowego” nie mieli jeszcze w ręku – pytają, czy aby nie mówimy o nowości, która de facto jest kolejnym wznowieniem znanych już na rynku pozycji. W tym kontekście wymieniany jest najczęściej podręcznik prof. Marii Szpringer-Nodzak.
lek. dent. Emil Korporowicz z Zakładu Stomatologii Dziecięcej WUM: Pewne podstawy związane z medycyną od wielu lat pozostają bez zmian, więc trudno uniknąć nawiązywania do innych pozycji. Jednak duża część wiedzy dotyczącej np. metod leczenia, czy profilaktyki - ulega aktualizacji. Tytuł koresponduje z zawartością, jest to rzeczywiście zaktualizowana wiedza z zakresu stomatologii dziecięcej.

Każdy z nas, angażując się w proces pisania tej książki, bazował na swojej wiedzy, oczywiście opartej na aktualnych wytycznych międzynarodowych stowarzyszeń stomatologicznych. Jest to książka odnosząca się do aktualnego piśmiennictwa i niepodważalnych dowodów naukowych.

infoDENT24.pl: Wiedzę współczesną, w zasadzie bez ograniczeń, można zdobyć, korzystając z nieograniczonych zasobów internetu.
Emil Korporowicz: I tak i nie. Po pierwsze nie wszystko znajdziemy internecie, a nawet jeśliby tak było, to dotarcie przez osobę, niezwiązaną ze środowiskiem akademickim, do wiarygodnych źródeł wiedzy zajęłoby bardzo dużo czasu. Nie wszyscy mają swobodny dostęp do profesjonalnych baz z artykułami, nie każdy obrał drogę kariery naukowej. Nie zapominajmy, że mówimy tutaj przecież w głównej mierze o czytelnikach, którymi są studenci. Nie sposób utożsamiać zdobywania wiedzy ze szperaniem w internecie, w którym bardzo łatwo można natrafić na błędne informacje.

„Współczesna stomatologia wieku rozwojowego” zawiera wiedzę, w oparciu o którą powinni uczyć się – jak wspomniałem - adepci kierunków lekarsko-dentystycznych. To pozycja przydatna także dentystom podnoszącym swoje kwalifikacje zawodowe nie tylko z zakresu stomatologii dziecięcej - książka zawiera elementy innych dziedzin stomatologicznych takich jak chirurgia czy protetyka. Solidną dawkę wiedzy znajdą tutaj również higienistki stomatologiczne, a także personel medyczny niestomatologiczny sprawujący opiekę nad dziećmi.

***
Lek. dent. Emil Korporowicz z Zakładu Stomatologii Dziecięcej WUM jest współautorem trzech rozdziałów w książce „Współczesna stomatologia wieku rozwojowego”: Ekstrakcje zębów u dzieci i młodzieży; Drobne zabiegi chirurgiczne u dzieci; Elementy stomatologii estetycznej.

Czytaj także: „Współczesna stomatologia wieku rozwojowego” – jest wzorzec Sèvres dla przyszłych i praktykujących dentystów!
„Polish Approach”: bardzo bliskie podejście do stomatologii dziecięcej

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   stomatologia dziecięca   Emil Korporowicz  

POLECAMY W SERWISACH