PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dlaczego dentyści nie korzystają z oferty wrocławskich szkół?

ms
17-01-2018, 07:30
Dlaczego dentyści nie korzystają z oferty wrocławskich szkół? Jak długo gabinety będą czekać na dentystów?
Dentyści nad wyraz  słabo zaakcentowali swoją obecność w programie powrotu do wrocławskich szkół, szczerze mówiąc to oddźwięku nie było żadnego. Miało być pięknie, a wyszło jak zawsze.

Jak już pisaliśmy, władze Wrocławia przeznaczyły 1,4 mln zł na uruchomienie gabinetów stomatologicznych w 10 szkołach. Wszystko by się udało, gdyby znaleźli się dentyści, którzy chcieliby pracować w tych gabinetach.

Za ofertą przemawiać miały: wartość dofinansowania wyposażenia każdego z gabinetów stomatologicznych - do 130 tys. zł, atrakcyjne stawki najmu, możliwość przyjmowania w gabinetach szkolnych nie tylko uczniów.

Okazuje się, że to za mało, aby skusić dentystów do podjęcia próby zawalczenia o kontrakt NFZ. Dlaczego? Stanowisko w sprawie zajęli sami zainteresowani. Jeden z głosów, które pojawiły się na FB infoDENT24.pl chcielibyśmy przytoczyć w całości.

Oto co na ten temat mówi lek. dent. Marcin Grabon.

Plan miasta jest taki :
1. Dają dotację na stworzenie gabinetu w szkole, ok. 130 tys. zł - ale przez dwa lata, nie jednorazowo. I to koniec dobrych wiadomości.
2. Szukają dentysty który wynajmie od miasta gabinet po obniżonej stawce. 
3. Podpisze kontrakt z NFZ (czy dostanie to jego problem). 
4. Będzie leczył dzieci ze szkoły.
5. W zamian za to wszystko może sobie po godzinach przyjmować prywatnych pacjentów.

I nie mogą zrozumieć dlaczego nikt się nie zgłosił do tak fantastycznego układu.
Ja mam jedno pytanie. Skoro jest to taki genialny pomysł, dlaczego miasto nie zatrudni dentysty w szkole jak katechety, pedagoga ..... na etat? Przecież pieniądze z NFZ i prywatnych pacjentów będą płynęły wg założeń szerokim strumieniem.
Pomysł taki sam jak z dentobusami.

Kolejne wyjaśnienia zgłasza lek. dent. Agnieszka Suszko. W szkole można wynająć pomieszczenie nie dłużej niż na trzy lata. Po tym okresie trzeba startować do przetargu, gdzie trzeba przejść wszystkie  etapy od rady osiedla po wydział oświaty i dział gospodarki nieruchomościami. Procedura ponawiana co trzy lata - trwa pół roku. Można zwariować. A jeżeli kadencja dyrektora szkoły jest np. na rok - to nie może on podpisać umowy na dłużej niż trwa jego kadencja. Jak ktoś ma „szczecie” to może co roku uczestniczyć w przetargu.

Mało? Oto drobna uwaga lek. dent. Urszuli Walińskiej: A ja miałam podpisaną umowę ze szkołą, ale zmieniła się dyrekcja na taką, która nie jest zainteresowana uzębieniem dzieci i młodzieży.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH