• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

DIL pisze do NFZ: coś trzeba zrobić z chaosem

kan
28-04-2017, 11:28
DIL pisze do NFZ: coś trzeba zrobić z chaosem Samorządowcy z DIL protestują przeciwko chaosowi w konkursie NFZ (fot. pixabay)
Dolnośląska Rada Lekarska we Wrocławiu domaga się od DOW NFZ przesunięcia terminu konkursu i aneksowanie obowiązujących umów na leczenie stomatologiczne.

Jak informowaliśmy Dolnośląski Oddział Wojewódzki NFZ 27 kwietnia 2017 r. odwołał konkursowe na świadczenia stomatologiczne. W odpowiedzi Dolnośląska Rada Lekarska we Wrocławiu śle pismo, w którym czytamy:

„….. prosimy o przeanalizowanie możliwości aneksowania obowiązujących umów na w/w rodzaj świadczeń, do czasu jednoznacznego wyjaśnienia wątpliwości interpretacyjnych wynikających z treści rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie szczegółowych kryteriów wyboru ofert w postępowaniu w sprawie zawarcia umów o udzielanie  świadczeń opieki zdrowotnej (Dz.U. z 2016 roku, poz. 1372 ze zmianami).

Dwukrotne odwoływanie przedmiotowego konkursu, brak jasnych i jednakowych dla wszystkich uczestników postępowań interpretacji zapisów w/w rozporządzenia ministra zdrowia, spowodował ogromny chaos, a oferenci którzy złożyli oferty w wyznaczonym terminie nie znają oficjalnych przyczyn unieważnienia postępowań„.

Te działania dowodzą, że DOW NFZ jest nieprzygotowany do prawidłowego przeprowadzenia konkursu, pointują ostatnie wydarzenia samorządowcy z DIL i domagają się przesunięcia terminu ogłoszenia konkursu oraz  aneksowania obowiązujących umów.

Więcej: dilnet.wroc.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH