PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentystów portret własny: obciążenie pracą

ms
23-01-2017, 07:22
Dentystów portret własny: obciążenie pracą „Lekarze Stomatolodzy 2016”
Statystyka jest myląca. Okazuje się, że statystycznie lekarze dentyści pracują w tygodniu po 8 godzin dziennie, ale co czwarty przyznaje się do średniej wynoszącej minimum 10 godzin!

Przy średniej wynoszącej 40,3 godzin tygodniowo, a więc średnio 8 godzin dziennie, aż 53 proc. ankietowanych twierdzi, że spędza w pracy powyżej 8 godzin dziennie.

Oczywiście nie cały ten czas lekarze dentyści spędzają na leczeniu pacjentów 88 proc. ankietowanym obciążenia administracyjne zajmują nie więcej niż 2 godziny dziennie, podobnie jak samokształcenie (do 2 godzin dla 94 proc. ankietowanych)

Średnio na leczenie pacjentów lekarz dentysta przeznacza 3/4 czasu spędzanego w pracy, pozostałe obowiązki to samokształcenie 8,9 proc. i prace administracyjne 10,9 proc.

Statystyka ta jest zbieżna z informacjami na temat liczby godzin spędzonych na leczeniu pacjentów (w zależności od formy realizowania obowiązków zawodowych). Przy fotelu dentystycznym najwięcej czasu tygodniowo 30,3 godziny spędzają dentyści prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą.

Nieco mniej, chociaż na podobnym poziomie czasowym, zajmuje praca osobom zatrudnionym w podmiocie leczniczym na podstawie umowy o pracę 28,6 godzin, a realizującym się w ramach grupowej praktyki lekarskiej - 28,4 godziny.

* Jest to część badania „Lekarze Stomatolodzy 2016" opracowanego przez Ośrodek Studiów Analiz i Informacji NRL. Uzyskano w nim 856 wywiadów. Autorzy badania podają, że próba jest reprezentatywna dla całej populacji mieszkających w Polsce lekarzy dentystów. Badanie przeprowadzono w okresie od 1 lipca do 19 września 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
czas pracy   dentysta  

POLECAMY W SERWISACH