• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentystów portret własny: nie tak źle, jak się mówi

ms
23-01-2017, 10:01
Dentystów portret własny: nie tak źle, jak się mówi „Lekarze Stomatolodzy 2016”
73 proc. ankietowanych dentystów twierdzi, że gdyby mieli jeszcze raz podejmować decyzję dotyczącą wyboru zawodu, nie zmieniliby jej. Wysoki odsetek ankietowanych (67 proc.) uważa, że także forma wykonywanych obowiązków jest dla nich optymalna. Wyniki te są nadspodziewanie optymistyczne w kontekście wielu mankamentów, jakie zgłaszają lekarze dentyści, odnosząc się do wykonywanego zawodu.

Okazuje się, że nieco ponad 52 proc. dentystów uważa, iż osiągane dochody są dla nich satysfakcjonujące (dokładnie to pozytywnie wpływają na ich sytuacje zawodową). Podobny odsetek (51 proc.) twierdzi, że są zadowoleni z liczby pacjentów.

Intersujące jest to, że aż 41 proc. ankietowanych przyznaje, iż dostępność kształcenia podyplomowego spełnia ich wymagania.

Co natomiast utrudnia funkcjonowanie w zawodzie dentyście? Przede wszystkich reguły, którym muszą podlegać jako przedsiębiorcy (59 proc. wskazań), podobnie oceniane są wiążące ich przepisy prawne (47 proc.). Utrudnieniem są także warunki współpracy z NFZ (41 proc. wskazań) i konkurencja podmiotów sieciowych (36 proc.).

Co sprawia szczególną satysfakcję lekarzom dentystom? Przede wszystkim satysfakcję przynosi…satysfakcja pacjentów (8,2 pkt. w 10 pkt. skali ocen). Niewiele niżej plasują się dobre efekty własnej pracy i duża liczna lojalnych pacjentów (średnia po 8,0 pkt.). Dla ankietowanych dentystów znaczenie także ma elastyczny czas pracy (7,5 pkt.).

* Jest to część badania „Lekarze Stomatolodzy 2016” opracowanego przez Ośrodek Studiów Analiz i Informacji NRL. Uzyskano w nim 856 wywiadów. Autorzy badania podają, że próba jest reprezentatywna dla całej populacji mieszkających w Polsce lekarzy dentystów. Badanie przeprowadzono w okresie od 1 lipca do 19 września 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta  

POLECAMY W SERWISACH