PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysto uważaj na maile o obowiązku rejestrowania baz danych pacjentów

ms
20-07-2016, 11:33
Dentysto uważaj na maile o obowiązku rejestrowania baz danych pacjentów Bazy danych o pacjentach dentysty (foto: pixabay)
Podmioty rozsyłające maile „Bądźmy Legalni”, „Legalni z Prawem”, „Kancelaria Liberty” wprowadzają adresatów wiadomości w błąd, zobowiązując ich do zgłoszenia zbiorów danych do rejestracji, bez względu na to, czy taki obowiązek ich dotyczy, czy nie – GIODO przestrzega lekarzy i lekarzy dentystów.

Autorzy maili nie informują lekarzy i lekarzy dentystów, że ustawa o ochronie danych osobowych zwalnia ich z  obowiązku rejestrowania baz danych pacjentów. Tymczasem w mailach można przeczytać, że będą zgłaszane rzekome przestępstwa oraz że będą inicjowane procedury kontrolne GIODO.

Informacje te nie odpowiadają prawdzie, bowiem ani fakt nie zgłoszenia zbioru do GIODO nie przesądza o popełnieniu przestępstwa, ani inny podmiot poza GIODO nie decyduje o przeprowadzeniu czynności kontrolnych.

Podmioty: „Bądźmy Legalni”, „Legalni z Prawem”, „Kancelaria Liberty” nie istnieją, nie są zarejestrowane w KRS, więc nie funkcjonują w obrocie prawnym. Prowadzony mailing to jedynie dezinformowanie przedsiębiorców i ich zastraszanie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH