• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysto! Prosimy podyżuruj w niedziele i święta

ws
04-09-2015, 08:37
Dentysto! Prosimy podyżuruj w niedziele i święta Z bólem nie do dentysty (foto: sxc.hu)
Radni są po to, aby zaradzić złu. Tym złem jest brak w Gostyniu stomatologa, który przyjmowałby pacjentów w ramach kontraktu NFZ w porach nocnych, w niedziele i święta. Radni w tej sytuacji okazali się bezradni.

Na prośbę radnych, Wydział Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Gostyniu wystosował do 24 dentystów (funkcjonujących w powiecie) pisma zachęcające do podjęcia się szlachetnej misji leczenia pacjentów z bólem w nocy oraz w niedziele i święta. Co drugi dentysta podjął się  trudu, ale ograniczonego do udzielenia odpowiedzi. Nie trudno zgadnąć jakiej.

Wszyscy dentyści grzecznie odmówili, część nawet przedstawiła  argumentację. Negacja wynika m.in. z braku odpowiedniej lokalizacji, umożliwiającej przyjmowanie pacjentów w porach nocnych, ale także z faktu, że pacjent z bólem, to najczęściej osoba ze zdewastowanym uzębieniem, a pomoc w takich przypadkach jest trudnym zadaniem, czego raczej nie dostrzega NFZ przy wycenach kontraktowanych świadczeń.

Gostyń musi się zatem zadowolić jednym lekarzem dentystą, który przyjmuje potrzebujących nocą w niedziele i święta, oczywiście poza systemem powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego. Nie trudno zgadnąć, że taka opcja nie zadowala mieszkańców powiatu gostyńskiego.

Więcej: gostyn24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH