PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysto powiedz co sądzisz o polskiej praktyce stomatologicznej

ms
16-08-2016, 07:49
Dentysto powiedz co sądzisz o polskiej praktyce stomatologicznej Ankieta "Lekarze Stomatolodzy 2016" (foto: pixabay)
Co utrudnia rozwój zawodowy, czy system kształcenia zawodowego się sprawdza, jakie są ograniczenia przy prowadzeniu praktyki stomatologicznej – samorząd lekarski chce poznać opinię lekarzy dentystów.

Lekarzu dentysto, o ile otrzymałaś, bądź otrzymałeś, zaproszenie do wzięcia udziału w badaniu "Lekarze Stomatolodzy 2016", to nie zwlekaj wypełnij ankietę. Twoja opinia jest bardzo, bardzo ważna!

Komisja Stomatologiczna NRL oraz Ośrodek Studiów Analiz i Informacji NIL prowadzą ogólnopolskie badanie opinii środowiska lekarzy dentystów „Lekarze Stomatolodzy 2016”. W tym celu dwukrotnie (w lipcu i w sierpniu) mailowo albo tradycyjną pocztą do części dentystów trafiła ankieta do wypełnienia. Ośrodek Studiów, Analiz i Informacji NIL liczy na szczere odpowiedzi, bo tylko w ten sposób możliwa będzie trafna ocena sytuacji w branży stomatologicznej. 

Organizatorzy informują, że celem badania jest opisanie najważniejszych cech polskiej praktyki stomatologicznej, poznanie sytuacji środowiska oraz opinii lekarzy dentystów w kwestiach związanych z różnymi problemami, z którymi się stykają w codziennej pracy m.in. z wypełnianiem wymogów prawa, z formami kształcenia, a także z satysfakcją zawodową.

Wyniki ankiety będą wykorzystywane w podejmowanych przez samorząd lekarski działaniach zmierzających do poprawy warunków wykonywania zawodu lekarza dentysty.

Teresa Perendyk z Ośrodka Studiów, Analiz i Informacji NIL zapewniła infoDENT24.pl, że odpowiedzi poddane zostaną anonimizacji, a wyniki badania będą prezentowane jedynie w formie zbiorczych zestawień statystycznych. Ankieta jest anonimowa.
 
- Czekamy na odpowiedzi do końca sierpnia. Udział każdej wylosowanej osoby jest bardzo ważny, żeby otrzymać reprezentatywne wyniki z badania – zapewnia Teresa Perendyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NIL   samorząd lekarski  

POLECAMY W SERWISACH