PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentystka ze Zgierza stanie przed sądem za wyłudzanie pieniędzy z NFZ

rynekzdrowia.pl/PAP/ŁS
03-07-2014, 11:27
Dentystka ze Zgierza stanie przed sądem za wyłudzanie pieniędzy z NFZ Dentystka ze Zgierza stanie przed sądem za wyłudzanie pieniędzy z NFZ (fot. Fotolia)
Tworzyła fikcyjne karty, wykorzystywała dane pacjentów prywatnego gabinetu i wykazywała ich jako osoby leczone w poradniach stomatologicznych korzystających z refundacji NFZ. 50-letnia dentystka ze Zgierza została oskarżona przez prokuraturę o wyłudzenie na szkodę Narodowego Funduszu Zdrowia ponad 14 tys. zł .

Według śledczych do przestępstwa doszło w latach 2007-2013. W tym czasie oskarżona prowadziła prywatny gabinet stomatologiczny w Konstantynowie Łódzkim, jednocześnie pracowała w poradniach stomatologicznych w Aleksandrowie Łódzkim i Ozorkowie, które korzystały z refundacji łódzkiego oddziału NFZ.

Jak ustalono, lekarka tworzyła fikcyjne karty, wykorzystywała dane pacjentów prywatnego gabinetu i wykazywała ich jako osoby leczone w poradniach stomatologicznych korzystających z refundacji NFZ. Potwierdzała też nieprawdę w sprawozdaniach z wykonanych procedur medycznych. W oparciu o te dokumenty, NFZ dokonywał refundacji.

W trakcie śledztwa zdecydowana większość pacjentów zaprzeczyła, że była leczona w poradniach w Aleksandrowie Łódzkim i Ozorkowie. Tylko nieliczni potwierdzili ten fakt. Natomiast wszyscy przyznali, że byli pacjentami oskarżonej w jej prywatnym gabinecie, gdzie płacili za wizytę.

Lekarka nie przyznała się do zarzutów. Wyjaśniła, iż w prywatnym gabinecie nie pobierała opłat od pacjentów i dlatego występowała o refundację, wykazując ich jako pacjentów poradni z Aleksandrowa Łódzkiego i Ozorkowa.

Kobiecie grozi kara do 8 lat więzienia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   wyłudzenia   dentysta Zgierz  

POLECAMY W SERWISACH