• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentystka roku leczy dzieci w szkole

ms
09-02-2017, 08:17
Dentystka roku leczy dzieci w szkole Karolina Ochałek (źródło: FB)
- Gmina wyremontowała poczekalnię dla pacjentów oraz toalety, ja wyposażyłam gabinet w Zespole Szkół w Besku, uczniowie leczeni są na podstawie kontraktu z NFZ od 1 września 2016 r. – mówi Karolina Ochałek, laureatka konkursu „Dentysta Roku 2015” w województwie podkarpackim.

- Szkoły w małych miejscowościach nie mają dużego dostępu do takich gabinetów. Nasi uczniowie do tej pory do stomatologa chodzili płatnie. Obecnie, z uwagi na umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, z usług dentysty korzystają za darmo – wyjaśnia Arkadiusz Nycz, dyrektor Zespołu Szkół w Besku.

Pomysł na otworzenie gabinetu stomatologicznego był wspólną inicjatywą władz gminy, dyrekcji szkoły oraz stomatologa.

Dwa razy w roku mali pacjenci, mający zgodę rodziców, będą uczestniczyć w zabiegach zabezpieczających przed próchnicą. Dzieci mają być zapraszane na przeglądy dentystyczne.

- Pozwoli to na szybką reakcję ze strony rodziców. Dziecko po takim przeglądzie przyniesie jasną informację czy wszystko jest w porządku, czy należy podjąć jakieś leczenie – dopowiada dyrektor.

Karolina Ochałek specjalizuje się w stomatologii dziecięcej. Praktykuje od pięciu lat. Jest laureatką nagrody "Dentysta Roku 2015" w województwie podkarpackim. 

-  W pracy z dziećmi bardzo ważne jest dobre podejście, rozmowa, zajęcie uwagi. Nie oszukujmy się, wizyta u stomatologa dla maluchów nie jest niczym przyjemnym. Moją rolą jest sprawić, aby zniknął dyskomfort i badanie nie było takie straszne – tłumaczy Karolina Ochałek.

Gabinet działa trzy dni w tygodniu. Są starania, aby stomatolog mógł codziennie przyjmować małych pacjentów.

Więcej: esanok.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH