PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentystka powalczy o fotel prezydenta Lublina

ms
25-09-2014, 08:03
Dentystka powalczy o fotel prezydenta Lublina Dorota Polz-Gruszka dentystka i doktor nauk medycznych - kandydatka na prezydenta Lublina
Dorota Polz-Gruszka dentystka i doktor nauk medycznych będzie kandydatką Lubelskiej Lewicy Razem na prezydenta Lublina.

Dorota Polz-Gruszka jest rodowitą lublinianką, absolwentką Akademii Medycznej w Lublinie, pracuje na tamtejszym Uniwersytecie Medycznym. Jest stomatologiem dziecięcym, przyjmuje w przychodni na Felinie.

Kandydatka na prezydenta Lublina reprezentować ma komitet, który oprócz SLD i Twojego Ruchu tworzą m.in. związkowcy z OPZZ, Polska Partia Pracy, Polska Partia Socjalistyczna, Związek Weteranów i Rezerwistów WP. 

Dorotę Polz-Gruszkę interesują głównie ochrona zdrowia i sprawy społeczne. Oficjalna jej prezentacja nastąpi 28 września.

Dorota Polz - Gruszka tak mówi o sprawach stomatologii dziecięcej: "Bardzo dobrze, że Rzecznik Praw Dziecka poruszył problem profilaktyki próchnicy u dzieci i nierównego dostępu do lakowania „szóstek". Rozwiązanie jest bardzo proste- wystarczy z rozporządzenia wykreślić ograniczenia wiekowe i wprowadzić regulacje gwarantujące dostęp do profilaktyki każdemu dziecku. Kryterium powinny być wskazania medyczne, a nie wiek. W profilaktykę powinno się inwestować, a nie na niej oszczędzać!"

Dorota Polz - Gruszka startowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego z listy koalicji Europa Plus-Twój Ruch (zdobyła 350 głosów).

SLD porozumiał się z Twoim Ruchem wyłącznie w Lublinie i tylko do rady miasta oraz w wyborach na prezydenta.

Czytaj także:

Łukasz Tyszler oficjalnie kandydatem na prezydenta Szczecina 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
hobby   uniwersytet medyczny   akcja charytatywna  

POLECAMY W SERWISACH