PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta z Rzeszowa szkalowany w internecie

en
19-10-2017, 09:33
Dentysta z Rzeszowa szkalowany w internecie Lekarz nie jest bezbronny wobec krytyki w internecie (fot. pixabay)
Pacjent, który na leczenie bolącej ósemki wydał prawie 1,3 tys. zł - bezskutecznie, bo nadal odczuwa ból, umieścił negatywne komentarze w internecie na temat swojego dentysty. A dentysta się broni i twierdzi, że leczył zgodnie zasadami sztuki lekarskiej.

Pacjent jednej z rzeszowskich klinik stomatologicznych zaczął odczuwać ból dolnej ósemki blisko rok temu po założeniu wypełnienia. Z powodu utrzymujących się dolegliwości bólowych był u swojego dentysty jeszcze trzykrotnie, jednak leczenie nie przyniosło ulgi. Ząb bolał nadal. Pacjent składał reklamacje, ale lekarz odmówił już kolejnych wizyt, pisze Gazeta Wyborcza. 

W tej sytuacji pacjent umieścił w internecie krytyczne komentarze pod adresem swojego dentysty, twierdząc że leczenie zostało wykonanie nierzetelnie. Dentysta nie puścił tego płazem - do pacjenta zgłosił się adwokat reprezentujący gabinet. Pismo z kancelarii adwokackiej wzywa go do usunięcia negatywnych komentarzy oraz do zapłaty 5 tys. zł na rzecz jednego z podkarpackich hospicjów. Jeśli tego nie zrobi, sprawa trafi do sądu.

Także właściciele kliniki stanęli w obronie dentysty (na marginesie - pacjent leczył się u tego stomatologa przez 14 lat i nigdy nie miał wątpliwości co do jakości świadczonej opieki). Właściciele kliniki wystosowali do redakcji „Wyborczej” pismo, w którym jasno stwierdzają, że zabiegi stomatologiczne wykonywane były przez dentystę zgodnie z najwyższymi standardami profesjonalnymi oraz zasadami sztuki lekarskiej. W dodatku, jako że pacjent nie był zadowolony z leczenia,  część świadczeń była prowadzona nieodpłatnie. Twierdzenie pacjenta, że leczenie było nierzetelne, to czyste pomówienie, relacjonuje Gazeta Wyborcza.

Wydaje się, że pacjent czerpie przyjemność z "rozpętania w internecie kampanii nienawiści" w stosunku do dentysty, ponieważ gabinet podejmował próby zawarcia porozumienia z pacjentem, ale bez efektów, podsumowali sytuację właściciele kliniki stomatologicznej.

Więcej: wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   błąd dentysty   ból zęba   pacjent  

POLECAMY W SERWISACH