PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta w szkole są jeszcze miejsca gdzie otwierają gabinety

13-12-2012, 06:00
Dentysta w szkole  są jeszcze miejsca gdzie otwierają gabinety (źródło: sxc.hu)
Dentysta w szkole są jeszcze miejsca gdzie otwierają gabinety (źródło: sxc.hu)
W czasach, gdy o powrocie dentystów do szkół wyłącznie się mówi, faktyczne decyzje, nawet w lokalnym wymiarze są dużym sukcesem. Szczególnie gdy źródłem finansowania przedsięwzięcia nie jest Narodowy Fundusz Zdrowia. Portal nowagazeta.pl, informuje, że najprawdopodobniej w połowie grudnia, w Zespole Szkół w Prusicach (woj. dolnośląskie) zostanie uruchomiony gabinet stomatologiczny dla uczniów.

Jak donoszą reporterzy portalu, o zdrowe zęby uczniów postanowili zadbać burmistrz i kierownik miejscowego ośrodka zdrowia. Pełniąca obowiązki dyrektora Zespołu Szkół w Prusicach Dorota Borowiecka, przyznaje, że jej zadaniem było jedynie wyszukać wolne pomieszczenie i uprzątnąć je.

Inicjatorzy pomysłu nie czekali ani na ministerialne dotacje, ani na podpisanie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, gdyż jego przedstawiciele stwierdzili, że dentysta, który jest w innej miejscowej szkole - podstawowej, wystarczy na prawie cały powiat. Na razie za usługi stomatologiczne zapłaci gmina.

Adam Gubernat, dentysta i kierownik przychodni w Prusicach, liczy, że prace z dziećmi rozpocznie w pierwszej połowie grudnia. Sprzęt jest już w szkole, teraz pora na odbiory. Stomatolog uważa, że stan zębów uczniów prusickich szkół jest zły, ale nie tragiczny. Ma nadzieję, że uda się nauczyć dzieci nawyków higieny, a także wyłapać próchnicę na jej wczesnym etapie.

Źródło: nowagazeta.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
newsDENT   stomatologia szkolna   dentysta w szkole   Inicjatywy  

POLECAMY W SERWISACH