PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta w szkole: casus SP nr 50 w Lublinie

ms
01-12-2017, 07:38
Dentysta w szkole: casus SP nr 50 w Lublinie Z życia Szkoły Podstawowej nr 50 w Lublinie
Ma być więcej gabinetów stomatologicznych w szkołach. Tymczasem przez ostatni rok ich liczba praktycznie nie drgnęła. Tym bardziej bulwersuje sytuacja, gdy szkolny gabinet przestaje funkcjonować.

Tak stało się w Szkole Podstawowej nr  50 w Lublinie przy ul. Roztocze, w której przez 12 lat funkcjonował gabinet stomatologiczny, a dłużej już nie będzie.

Z wyjaśnień NFZ w Lublinie wynika, że na pomyślny wynik postępowania konkursowego w praktyce nie było szans, gdyż oferta spółki prowadzącej gabinet w SP 50 zajmowała w obu ogłoszonych konkursach na usługi stomatologiczne miejsca na szarym końcu. Trudno dociec dlaczego po kilkunastu latach praktyka przestała być konkurencyjna.

Faktem jest, że NFZ przeznaczył w 2017 r. na funkcjonowanie 165 gabinetów dentystycznych w lubelskich szkołach ok. 14 mln zł. Miałoby być jednak w tym względzie zdecydowanie lepiej, a na to się nie zanosi.

Ryszard Pawka, dyrektor SP 50 stwierdził, że od września 2017 r. gabinet razem z profesjonalnym sprzętem stoi bezużyteczny. - Szkoda uczniów i wyposażenia gabinetu - skomentował sytuację. 

Więcej: plus.kurierlubelski.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
stomatologia dziecięca   dentysta w szkole  

POLECAMY W SERWISACH