PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta leczy, Urząd Pracy płaci

23-10-2012, 04:37
Dentysta leczy, Urząd Pracy płaci (źródło: sxc.hu)
Dentysta leczy, Urząd Pracy płaci (źródło: sxc.hu)
Urząd Pracy w Siemianowicach Śląskich postawił sobie za cel nie tylko redukcję bezrobocia w mieście, ale także podniesienie stanu zdrowia jamy ustnej bezrobotnych kobiet i mieszkańców po 50 roku życia. Urząd refunduje m.in. koszt leczenia stomatologicznego uczestniczkom projektu Pracująca mama. Dentyści mają sprawić, że bezrobotne kobiety lepiej wypadną w trakcie potencjalnych rozmów kwalifikacyjnych

Program Pracująca mama skierowany jest do samotnie wychowujących co najmniej jedno dziecko, długo pozostających bez pracy. Wiek kandydatki nie może przekroczyć 30 roku życia. Jeżeli kobieta spełni kryteria UP otrzyma 2290 złotych, które może, które mogą wykorzystać na wizytę u dentysty, fryzjera, kosmetyczki lub na zakup ubrań i butów. Wszystko po to, by podnieść nie tylko kwalifikacje bezrobotnych siemianowiczanek, ale również ich poczucie wartości i prezencję w czasie rozmów kwalifikacyjnych z pracodawcami.

Aby otrzymać pieniądze z Urzędu Pracy, uczestniczki muszą zgłosić się z odpowiednim wnioskiem. Po jego rozpatrzeniu urząd przyznaje zaliczkę, z której, po wizycie z np. gabinetu stomatologicznego, panie muszą się rozliczyć w ciągu siedmiu dni.

Jak się okazuje młode bezrobotne korzystają z pomocy dentystów nie rzadziej niż kosmetyczek. Podkreślają, że w ten sposób podnoszą swoją wartość, odżywają a przede wszystkim czują się pewniej w kontaktach z pracodawcami.
Urząd dba również o wizerunek i zęby siemianowiczan po pięćdziesiątce oraz byłych więźniów. Niższa jest jedynie kwota dofinansowania, która wynosi 1460 złotych.

Choć projekt, tylko w tym roku, kosztował UP ponad 300 tys. złotych i wzbudził wiele kontrowersji, w przyszłym ma być powtórzony.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH