PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta - dopiero po 11 dniach cierpienia

ms
09-01-2018, 09:10
Dentysta - dopiero po 11 dniach cierpienia Dentysta nie dla niepełnosprawnych (foto: pixabay)
28-letnią kobietę z Rybnika, zmagającą się ze spastycznością czterokończynową, rozbolał ząb do tego stopnia, że wymagała natychmiastowej fachowej pomocy. Wyznaczono jej wizytę u dentysty za 11 dni.

Rzec by można, że w tym konkretnym przypadku samo życie wyreżyserowało scenariusz klipu reklamowego, w którym w roli głównej wystąpiła lecznica stomatologiczna z Ostrawy.

Scena pierwsza: nieszczęście niepełnosprawnej Katarzyny, która przez pięć dni zmaga się z przeszywającym bólem zęba, nie mogąc w żaden sposób otrzymać pomocy stomatologicznej w Polsce.

Scena druga: bliscy dziewczyny odnajdują kontakt do lecznicy w Ostrawie, gdzie w ramach projektu „Kierunek: Uśmiech”, bez kolejki, po dwóch godzinach od zgłoszenia poddana została leczeniu w znieczuleniu ogólnym. Koszty zabiegu refunduje NFZ.

Scena trzecia: Wielu pacjentów specjalnej troski wyjeżdża do Ostrawy, aby tam natychmiast otrzymać pomoc, niemożliwą do uzyskania w kraju.

Rodzice Katarzyny tak przedstawiają niewesołe doświadczenia związane z  poszukiwaniem dentysty w Polsce: Pomimo opisania trudnej sytuacji i choroby córki, spotkaliśmy się z murem. Byliśmy wściekli na brak zrozumienia dla powagi sytuacji. W rozmowie usłyszeliśmy tylko obcesowe pytanie „czeka pani, czy rezygnuje z tego terminu, bo jest duża kolejka”. Co mieliśmy zrobić? Nie zrezygnowaliśmy, w nadziei, że do tego czasu ból zelżeje. Odbijaliśmy się od jakieś ściany. Prywatna wizyta nie wchodziła w grę, bo Kasi mógł pomóc tylko dentysta, który ma specjalnie przystosowany gabinet z narkozą. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH