PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta będzie przyjmował w… izbie pamięci

ms
30-01-2018, 08:13
Dentysta będzie przyjmował w… izbie pamięci Dentysta wyznaczy nowe karty historii (foto: pixabay)
Sukces! W Babimoście dentysta powraca do szkoły, ale szkoły już w tym miejscu nie będzie, nie będzie też izby pamięci, której pomieszczenia przeznaczono na gabinet stomatologiczny.

Nie należy jednak narzekać. Budynek, w którym obecnie mieści się biblioteka, zostanie przystosowany do celów medycznych. Na piętrze, gdzie znajduje się izba pamięci, będą: poczekalnia, zaplecze techniczne, socjalne i co najmniej dwa gabinety stomatologiczne.

Bernard Radny, burmistrz Babimostu zapowiada, że do miasta ściągnie dentystów, którzy będą leczyli mieszkańców „na NFZ”,  bo w jego ocenie stomatologów brakuje.

Gmina ma przystosować pomieszczenia do potrzeb lecznicy stomatologicznej, natomiast już właściciel gabinetu dentystycznego będzie musiał wykończyć powierzchnię, zgodnie ze swoimi potrzebami.

Tutaj powstaje problem, bo z zapowiedzi wynika, że władze miasta liczą na to, że w Babimoście pojawią się chętni dentyści z kontraktami NFZ.

Czas zweryfikuje te plany. Burmistrz liczy, że mieszkańcy miasta skierują swoje kroki do dentysty jesienią 2018 r.

Nadzieje zostały rozbudzone: rozmówcy Gazety Lubuskiej stwierdzili:
- Stomatologów faktycznie brakuje. Z moim dzieckiem obecnie jeżdżę do Sulechowa, na prywatne wizyty. Jeśli na miejscu będą specjaliści, którzy dodatkowo przyjmą nas na kasę chorych, to chętnie skorzystam.
- Stomatolodzy przydadzą się na miejscu. I w ogóle im więcej lekarzy, tym lepiej, zwłaszcza jeśli przyjmowaliby w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Czy, aby nie nazbyt duży optymizm?

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   kontraktowanie 2018  

POLECAMY W SERWISACH