PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentyści uprzejmie proszeni są o przystępowanie do konkursów NFZ

ms
21-08-2017, 10:02
Dentyści uprzejmie proszeni są o przystępowanie do konkursów NFZ Błagania o dentystę w Smolcu (foto: pixabay)
Kłopoty z opieką stomatologiczną, a właściwie z jej brakiem mają mieszkańcy Smolca Centrum. Nie oni jedni. Sołtys Smolca, Edward Wiśniewski wystąpił z petycją do Urzędu Gminy Kąty Wrocławskie w sprawie zapewnienia mieszkańcom dostępu do usług stomatologicznych realizowanych w ramach kontraktów z NFZ.

Z kolei Urząd Gminy, reagując na petycję sołtysa, zwrócił się do OW NFZ we Wrocławiu z prośbą o zapewnienie kontraktu na leczenie stomatologiczne. Prośba motywowana jest tym, że usługi stomatologiczne, a w szczególności protetyczne, są okolicznym, w dużej liczbie starszym mieszkańcom - wprost niezbędne.

Odpowiedzi NFZ brak, jednak już teraz wiadomo, że dentysty w Smolcu nie będzie, bo publiczny płatnik nie ma na to środków, a nawet jeśliby pieniądze na ten cel się w jakiś sposób znalazły, to i tak na horyzoncie nie widać świadczeniodawcy, który spełniałby warunki postawione  przez organizatora konkursu.

Jeden optymistyczny wątek w tej sprawie jest taki, że przedstawiciele władz Smolca wciąż mają nadzieję na przekonanie  NFZ do zapewnienia mieszkańcom usług stomatologicznych. Na jakiej podstawie? Trudno dociec, ale nadzieja umiera ostatnia.

Więcej: smolec24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
kontraktowanie  

POLECAMY W SERWISACH