• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentyści przeciwko podróbkom leków

en
14-10-2016, 13:39
Dentyści przeciwko podróbkom leków Międzynarodowa akcja FDI zwalczania podróbek leków (fot. pixabay)
FDI rozpoczęła akcję edukacyjną na temat niebezpieczeństw związanych ze sfałszowanymi lekami. Chce docierać do opinii publicznej, pracowników medycznych i urzędników tworzących przepisy.

Na całym świecie zwiększa się ilość środków będących podróbkami leków. Konsekwencją ich stosowania jest brak leczenia, oporność na terapię, rozprzestrzenianie się chorób, stałe uszkodzenie zdrowia, a nawet śmierć.
W ramach zwalczania tego szkodliwego zjawiska FDI wraz z organizacją World Health Professions Alliance, której jest członkiem, nakręciła film wideo.

Pancjenci - mogą się z niego dowiedzieć w jaki sposób upewnić się, że leki które kupili w internecie są prawdziwe.  Pracownicy medyczni - przypomnieć sobie, które z właściwości preparatu powinni sprawdzać. Urzędnicy - są zachęcani do zaostrzania przepisów, które będą zwalczały proceder podrabiania leków.

Enzo Bondioni, dyrektor zarządzający FDI przestrzega, że gdy podróbki leków znajdą się w legalnej dystrybucji, społeczne zaufanie do systemu ochrony zdrowia zostaje potężnie nadwyrężone. Także dentyści zaczynają być coraz bardziej świadomi potencjalnych zagrożeń powodowanych przez materiały kupowane na czarnym rynku. Stomatolog jest odpowiedzialny za bezpieczne i skuteczne leczenie a także stosowanie materiałów stomatologicznych zgodnych ze specyfikacją, międzynarodowymi standardami i rządowymi przepisami. Materiały, instrumenty i narzędzia, które tych wymagań nie spełniają są potencjalnie niebezpieczne i dla dentystów i dla pacjentów.

Więcej: fdiworldental.org

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
FDI   podróbki   leki  

POLECAMY W SERWISACH