PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentyści promują rodziny wielodzietne

ms
17-06-2014, 08:17
Dentyści promują rodziny wielodzietne
Gabinet stomatologiczny Hadent z Otwocka przystąpił jako partner biznesowy do akcji Rodzina 3 +. To pierwsza placówka z branży ochrony zdrowia wśród 24 jednostek (głównie oświatowych), która zgłosiła chęć wsparcia mieszkańców Otwocka żyjących w rodzinach wielodzietnych.

Dzięki takiej inicjatywie z tańszych usług stomatologicznych skorzystać mogą mieszkańcy Otwocka z rodzin posiadających co najmniej trójkę dzieci w wieku do 18 roku życia (do 25 roku życia - w przypadku gdy dziecko uczy się lub studiuje), a także z rodzin zastępczych oraz z rodzinnych domów dziecka. Respektowanie przywilejów posiadaczy specjalnej karty Rodzina 3+ wiąże się z pewnym ryzykiem. Ocenia się bowiem, że gdyby wszyscy uprawnieni chcieli skorzystać z oferty chociaż raz, gabinet musiałby przyjmować codziennie po 10 młodych pacjentów przez cały rok.

Hadent stawia jednak na młodych, od 15 lat ma ich w pieczy. Pracownicy gabinetu systematycznie prowadzą pogadanki, spotykają się z dziećmi i młodzieżą, zapraszają do swojej siedziby przedszkola i szkoły na lekcje otwarte.

Hadent często realizuje inicjatywy, w wyniku których większa liczba pacjentów ma szansę zapoznać się z ofertą praktyki. 20 i 21 czerwca na przykład każda osoba poddająca się zabiegowi czyszczenia zębów otrzyma w prezencie szczotkę lub nitkę.

- Dokładamy wszelkich starań, aby wizyty u nas kojarzyły się dzieciom z miło spędzonym czasem i zabawą. Dlatego pierwsza wizyta powinna być wizytą adaptacyjną, na której dziecko zapozna się z dentystą i jedynie obejrzy gabinet. Pozwoli to zniwelować lęk przed nieznanym i przyzwyczaić małego pacjenta do kolejnych odwiedzin dentysty - pracownicy Hadent zachęcają pacjentów i ich opiekunów do systematycznych wizyt w gabinecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
stomatologia dziecięca   dzieci   Hadent  

POLECAMY W SERWISACH