• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentyści! Powstrzymajcie się przed używaniem lamp wybielających

ms
03-06-2015, 07:53
Dentyści! Powstrzymajcie się przed używaniem lamp wybielających Stop lampom do wybielania zębów (foto: freedigitalphotos)
Odezwa podjęta przez Council of European Dentists skonfunduje niejednego lekarza dentystę i większość właścicieli gabinetów kosmetycznych, zajmujących się tzw. estetyką stomatologiczną

29 maja Council of European Dentists (CED) wystosowała krótki apel do dentystów stosujących lampy wybielające.
Można w nim przeczytać m.in.

CED zdecydowanie odradza stosowanie lamp wybielających, ze względu na fakt, że literatura naukowa - jak dotychczas - nie potwierdza użyteczności tego typu sprzętu w procesie wybielania zębów. Co więcej stosowanie naświetleń może mieć trudne do przewidzenia efekty uboczne.

CED zwraca się wprost do dentystów. Miejcie na uwadze fakt, że dostępne są mniej agresywne techniki wybielania zębów. Odradzamy stosowanie lamp wybielających. Pamiętajcie o generalnej zasadzie "primum non nocere".

CED argumentuje, że podczas naświetlania procesy termiczne doprowadzają do dehydratyzacji zębów, co może na krótko spowodować zauważalny efekt estetyczny. Należy pamiętać, że emitujące znaczące ilości ciepła lampy wybielające mogą doprowadzić do nieodwracalnych zmian w dziąsłach, destruktywnie działając m.in. na tkanki nerwowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH