PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentyści grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

13-01-2013, 23:01
Dentyści grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
Dentyści grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
Wśród wielu aukcji 21. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znaleźliśmy kilka organizowanych przez lekarzy dentystów. W licytacyjnej puli znalazły się m.in.: możliwość przeprowadzenia zabiegu na prawdziwym zębie i piłka z autografami piłkarzy reprezentacji Anglii.

 

Barbara i Tomasz Śmigiel z Katowic, małżeństwo stomatologów i organizatorzy aukcji Poczuj się jak dentysta! Sam zaplombuj zęba! (zobacz aukcję), przekonują, że udział w niej to: świetna okazja dla dociekliwych, którzy mają jedynie możliwość otwierania i zamykania ust w gabinecie, lub co najwyżej oglądania zęba przed i po leczeniu.

Nikt (jeszcze) nie chce wyleczyć zęba

Przedmiotem aukcji jest spędzenie dnia w profesjonalnej praktyce stomatologicznej, gdzie pod nadzorem dentysty, będzie można samodzielnie rozwiercić i zaplombować prawdziwego zęba osadzonego na specjalnym fantomie. Do zabiegu będzie można wykorzystać prawdziwe narzędzia oraz mikroskop. Dodatkowo, zwycięzca aukcji, wraz z osobą towarzyszącą, będzie mógł samodzielnie dokonać skanowania zębów skanerem wewnątrzustnym, a także przygotować silikonowe materiały wyciskowe i zrobić wycisk zębów do modelu gipsowego.

Problem jest tylko jeden na razie, choć cena wywoławcza, w wysokości 100 złotych, nie powinna odstraszać, brak chętnych na taką atrakcję. Wszystko może się jeszcze zmienić, ponieważ aukcja trwa do późnych godzin wieczornych 17 stycznia br.

Podpis Rooneya od dentysty

Prawdziwą gratkę dla fanów piłki nożnej przygotowali Magdalena i Maciej Stupka, dentyści z Krakowa. Przedmiotem ich aukcji jest piłka tango z autentycznymi podpisami piłkarzy reprezentacji Anglii (zobacz aukcję). Wśród nich są autografy takich gwiazd jak Wayne Rooney czy Joe Hart.

- Podczas EURO 2012 nasz praktyka stomatologiczna był odpowiedzialna za zabezpieczenie dentystyczne stacjonujących w Krakowie piłkarskich reprezentacji Anglii, Holandii i Włoch.

W dowód uznania otrzymaliśmy od trenera, Roya Hodgsona, dwie piłki z autografami zawodników. Jedną z nich obiecaliśmy wystawić na licytację w 21 finale WOŚP, co też z wielką przyjemnością czynimy czytamy na stronie aukcji.

Zwycięzca, wraz z piłką, otrzyma Certyfikat Autentyczności. Chętnych jest wielu, za piłkę już trzeba zapłacić powyżej 1000 złotych (dane na 13.01.2013).

Stomatolodzy nie tylko licytują

Do akcji Jurka Owsiaka, dentyści przyłączali się nie tylko wystawiając na aukcje cenne przedmioty, ale również organizując bezpłatne przeglądy stomatologiczne. Tzw. "Białe Niedziele", w ramach których najmłodsi pacjenci otrzymali bezpłatny przegląd jamy ustnej, a ich rodzice komplet zaleceń stomatologicznych oraz porady dotyczące higieny jamy ustnej na kolejnych etapach życia dziecka, zorganizowali wrocławscy dentyści z Tarabuła Gabinety Stomatologiczne i stomatolodzy z Cezardent w Świnoujściu.

 

Przypomnijmy, że w tym roku celem WOŚP jest zbiórka pieniędzy nie tylko na potrzeby najmłodszych pacjentów, ale również seniorów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
newsDENT   dentyści dla WOŚP   Inicjatywy  

POLECAMY W SERWISACH