• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentyści dociekają jakie decyzje zapadną podczas prezydium NRL

ms
07-07-2016, 15:52
Dentyści dociekają jakie decyzje zapadną podczas prezydium NRL Dentyści w samorządzie lekarskim (foto: pixabay)
Andrzej Cisło, wiceprezes WIL zwraca uwagę, że podczas posiedzenia Prezydium NRL rozpatrywany będzie projekt uchwały w sprawie powołania zespołu roboczego, który miałby zająć się pracami nad nowelizacją ustawy o izbach lekarskich. Kwestie podejmowane przez zespół roboczy dotyczyć mają także lekarzy dentystów.

Zgodnie z zasadą nic o nas bez nas, wiceprezes WIL docieka jaki skład miałby zespół roboczy do przygotowania założeń oraz wstępnych propozycji legislacyjnych nowelizacji ustawy o izbach lekarskich.

Pisze on: Po „odesłaniu do kąta" stomatologów na ostatnim Zjeździe , po bezceremonialnym odwołaniu dr Tyszler z urzędu wiceprezesa NRL na liście mailowej Krajowego Zjazdu rozgorzała dyskusja, z której jasno wynika, że zmiany nastąpić muszą. Ciekawe jak to widzi Prezydium NRL. Trochę po składzie zespołu roboczego będziemy wiedzieli.

Jak dowiaduje się nieoficjalnie infoDENT24.pl, zespół roboczy zajmować miałby się przygotowaniem wstępnych propozycji legislacyjnych w zakresie postępowania organów izb lekarskich w sytuacji, gdy wobec lekarza lub lekarza dentysty, wykonującego zawód poza granicami Polski i posiadającego uprawnienia zawodowe w Polsce, wdrożone zostanie postępowanie o charakterze dyscyplinarnym.

Chodzi o sytuacje, gdy istnieje zagrożenie pojawienia się sankcji w postaci czasowego lub stałego pozbawieniem uprawnień do wykonywania zawodu w danym państwie.

Pytanie czy w zespole tym znajdzie się lekarz dentysta?

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NRL   samorząd lekarski   błąd dentysty  

POLECAMY W SERWISACH