PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentyści będą przyjmować w szkole

ms
01-10-2017, 13:12
Dentyści będą przyjmować w szkole W Borku Wielkopolskim dentysta leczy dzieci w szkole (foto: pixabay)
W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Borku Wielkopolskim od września 2017 r. zaczął funkcjonować szkolny gabinet stomatologiczny, w którym przyjmują uczniów lek. dent. Zofia Gryczka i lek. dent. Bartosz Szczyciński.

To jedna z nielicznych szkół w całym województwie wielkopolskim, która pochwalić może się szkolnym gabinetem stomatologicznym z prawdziwego zdarzenia. 

Umowa o świadczenia opieki stomatologicznej dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia z NFZ gwarantuje uczniom bezpłatną opiekę lekarza dentysty oraz zapewnia ciągłość tej opieki każdego dnia.

Program profilaktyczny, który obejmie okresowe przeglądy i fluoryzację zębów, trwać ma przez cały rok szkolny. Rodzice do wiadomości otrzymują informację zwrotną o stanie uzębienia, proponowanym planie działania i zaleceniach, w celu podjęcia decyzji o ewentualnym leczeniu.

Szczegółowych informacji udzielają rodzicom wychowawcy klas podczas zebrań rodzicielskich.

Władysław Hałas, dyrektor szkoły liczy na życzliwość i współpracę rodziców z zespołem lekarzy dentystów i asystentek, aby wspólnie skutecznie przełamać niechęć najmłodszych do wizyt u stomatologa. Objęcie dzieci opieką stomatologiczną zależeć będzie wyłącznie od pisemnej zgody rodziców.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
stomatologia dziecięca   dentysta w szkole  

POLECAMY W SERWISACH