PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Denturist - czy technicy walczą o nowy zawód?

05-11-2012, 05:41
Denturist - czy technicy walczą o nowy zawód? (źródło: sxc.hu)
Denturist - czy technicy walczą o nowy zawód? (źródło: sxc.hu)
Lek. dent. Andrzej Cisło, członek Komisji Stomatologicznej NRL i autor strony www.autonomia-dent.pl, zastanawia się, czy odpowiedzi ministrów zdrowia i sprawiedliwości na interpelację posła Zbigniewa Girzyńskiego, to epilog czy może koniec pierwszej odsłony sprawy?

Zdaniem dr Cisło, odpowiedzi na poselską interpelację (piszemy o nich tutaj) opisują obecny stan prawny i w żadnym punkcie nie zapowiadają zmiany kursu.

Autor nie ma wątpliwości, że inicjatorem interpelacji było środowisko techników dentystycznych.

- Nasze oba środowiska przez lata starały się egzystować w warunkach względnej stabilizacji swych wzajemnych relacji. Inicjując tę interpelację wyjątkowo natarczywą i dość arogancką we wnioskach, środowisko techników wykonało zdecydowanie nieprzyjazny wobec naszego środowiska gest i w pewnym stopniu przekroczyło Rubikon próbując rzucić wyzwanie. Raczej nie była to próba reanimacji zawodu technika uprawnionego. Technicy uprawnieni byli zawodem- reminiscencją po czasach, kiedy lekarzy dentystów było mało, w niektórych rejonach kraju wręcz jak na lekarstwo. Ich uprawnienia reguluje rozporządzenie z 1951 roku - do dziś obowiązujące pisze Andrzej Cisło.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH