• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentobus i na lubelskich drogach

kan
11-05-2018, 10:08
Dentobus  i na lubelskich drogach Mobilny gabinet stomatologiczny (fot. pixabay)
Na Lubelszczyźnie mobilny gabinet stomatologiczny przyjmie pierwszych pacjentów w połowie maja. Z założenia w jednej gminie dzieci będą leczone przez miesiąc.

Pierwsi pacjenci mieli skorzystać z badań w dentobusie na początku maja, jednak okazało się, że dentobus nie był gotowy. Jak poinformowała w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim Marta Kuraszko, współwłaścicielka poradni Q-Dent, która podpisała z NFZ umowę na udzielanie świadczeń w dentobusie, przedłużyły się formalności związane z ubezpieczeniem pojazdu. Odbiór dentobusu z Radomia nastąpi więc dopiero 14 maja.

Już następnego dnia dentobus ruszy w trasę. W pierwszej kolejności odwiedzi Wolę Sernicką potem pojedzie do gminy Niedźwiada. W jednej gminie mobilny gabinet ma działać przez miesiąc. W Woli Sernickiej będzie stał na parkingu przed budynkiem, w którym znajduje się podstawówka i gimnazjum.Uczniowie będą badani w godzinach 8–14, czyli w czasie pracy szkoły. Do przebadania jest około 220 uczniów, jednak niezbędnym warunkiem jest to, by wszyscy rodzice wyrazili pisemną zgodę. W dentobusie będzie pracować lekarz dentysta i asystentka, wyjaśnia Marta Kuraszko.

Oczywiście mamy świadomość ograniczeń takiego gabinetu. Wiadomo, że dłuższe leczenie będzie musiało być realizowane w stacjonarnych punktach. Nie mniej jednak widzimy szanse w badaniach przesiewowych i „wyłapaniu” dzieci, które mają problem z próchnicą, a do tej pory miały ograniczoną możliwość sprawdzenia stanu zębów, zapewniła właścicielka poradni Q-Dent.

Więcej: dziennikwschodni.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   dentobusy   kontraktowanie 2018  

POLECAMY W SERWISACH