PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentexpo 2017 o stomatologii dziecięcej

ms
19-04-2017, 08:48
Dentexpo 2017 o stomatologii dziecięcej Dentexpo: 21 i 22 kwietnia w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie
Dbajmy o uśmiech naszego dziecka - to hasło przewodnie debaty o stomatologii dziecięcej „Stomatologia dziecięca - wyzwania na dziś i w przyszłości”, która odbędzie się 21 kwietnia 2017 r. w Pałacu Kultury i Nauki.

Debata organizowana jest w ramach Dentexpo 2017 - targów sprzętu stomatologicznego (21-22 kwietnia w salach PKiN – wykaz wystawców tutaj). Targom towarzyszy zjazd szkoleniowy dotyczący nowości w stomatologii praktycznej (tematyka zjazdu tutaj).

Do debaty zaproszeni zostali stomatolodzy, przedstawiciele władz samorządowych, NFZ oraz Ministerstwa Zdrowia. Zaproszenie przyjęli także przedstawiciele firm, fundacji i stowarzyszeń prowadzących aktywną działalność w celu szerzenia wiedzy, profilaktyki oraz leczenia stomatologicznego dzieci i młodzieży.

Omówione zostaną podstawowe problemy w zakresie pedodoncji, plany organizacji centralnych wobec leczenia stomatologicznego dzieci i młodzieży oraz rola jednostek samorządu terytorialnego w profilaktyce higieny jamy ustnej u dzieci.

W trakcie debaty zaprezentowane zostaną przykłady dobrych praktyk w profilaktyce stomatologicznej oraz zrealizowane i trwające akcje społeczne w tym zakresie.

Wstęp na debatę jest otwarty dla stomatologów, rodziców, wychowawców i wszystkich, którzy są zainteresowani poprawą jakości zdrowia dzieci.

Program debaty:
10.00-10.05 – otwarcie i powitanie - Grażyna Ewa Karłowska, prezes Zarządu Targów Warszawskich S.A.
10.05 - 10.15 – wprowadzenie do debaty i przedstawienie wstępnych założeń przez moderatora debaty Monikę Dyjak – wydawcę i redaktor prowadzącą „Polskiej Stomatologii Dziecięcej” i „Dental Labor” Wydawnictwa Lekarskiego PZWL
10.15- 11.30 –  Cześć I
Dbajmy o uśmiech naszego dziecka
Dyskutanci będą starali się odpowiedzieć na następujące pytania:
Jakie są podstawowe problemy w zakresie pedodoncji?
Jakie są plany Ministerstwo Zdrowia wobec leczenia stomatologicznego dzieci i młodzieży w kontekście koszyka świadczeń gwarantowanych?
Jaką rolę w zakresie profilaktyki zdrowia jamy ustnej u dzieci i młodzieży mają i powinny pełnić różne podmioty działające w tym obszarze?
Jaka jest rola jednostek samorządu terytorialnego w profilaktyce higieny jamy ustnej u dzieci?

Uczestnicy debaty (kolejność alfabetyczna):
Paweł Chęciński – zastępca dyrektora Biura Polityki Zdrowotnej w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy
Regina Ćwik  – lek dent. specjalista II st. stomatologii dziecięcej, Mazowieckie Centrum Stomatologii
Anna Grzybowska – Polska Akademia Stomatologii Dziecięcej
Kamila Malinowska – zastępca dyrektora Departament Polityki Lekowej i Farmacji, Ministerstwo Zdrowia
Krzysztof Klichowicz – kierownik sekcji ds. podstawowej opieki zdrowotnej stomatologii i ratownictwa medycznego Departamentu Świadczeń Opieki Zdrowia Narodowego Funduszu Zdrowia*
Maria Borysewicz-Lewicka – Katedra Stomatologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, przewodnicząca rady programowej projektu „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców”, współfinansowanego w ramach szwajcarskiego programu współpracy.

POLECAMY W SERWISACH