PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dąbrowa Górnicza: jeden gabinet stomatologiczny z kontraktem z NFZ na ponad 17,1 tys. mieszkańców

kan
07-08-2017, 09:13
Dąbrowa Górnicza: jeden gabinet stomatologiczny z kontraktem z NFZ na ponad 17,1 tys. mieszkańców W Dąbrowie Górniczej, Będzinie i Czeladzi kolejki do stomatologa wydłużą się (fot. pixabay)
W woj. śląskim najmniej gabinetów otrzymało kontrakt NFZ w Dąbrowie Górniczej, Będzinie i Czeladzi.

Efekt? Wielu pacjentów nie tylko straci możliwość kontynuacji leczenia, ale także będą musieli czekać w nowych gabinetach w dłuższych kolejkach.

Od 1 września br. w Dąbrowie Górniczej tylko w siedmiu gabinetach stomatologicznych będzie można leczyć zęby bezpłatnie lub za niewielką odpłatnością, bo tyle właśnie placówek uzyskało na kolejnych pięć lat kontrakt NFZ, pisze Dziennik Zachodni. To rekordowo mało w skali całego woj. śląskiego.

Tymczasem Śląski Oddział Wojewódzki NFZ uważa, że zamiast gorzej może być lepiej, bowiem w konkursie rozdysponowane zostały wszystkie przewidziane pieniądze, a liczba etatów nawet wzrosła w porównaniu do tego, co było planowane. Zamiast 36 będzie ich w Dąbrowie Górniczej 38,5.

Nie lepiej wygląda sytuacja w Będzinie i Czeladzi. W tym pierwszym mieście kontrakty uzyskało tylko 5 gabinetów (łącznie 20 etatów), co sprawia, że jeden gabinet przypada na prawie 12 tys. mieszkańców, a jeszcze gorzej jest w Czeladzi. Tutaj wybrane zostały tylko dwa gabinety (w jednym jest 7,75 etatu, a w drugim jeden), co przekłada się na to, że średnio jeden gabinet przypada na ponad 15 tys. mieszkańców, informuje gazeta.

 

Więcej: dziennikzachodni.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   świadczenia gwarantowane   kontraktowanie 2017   NFZ  

POLECAMY W SERWISACH