PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Czy technicy dentystyczni mogą liczyć na zatrudnienie?

ms
20-02-2017, 12:10
Czy technicy dentystyczni mogą liczyć na zatrudnienie? Praca dla technika dentystycznego (foto: pixabay)
Z „Barometru zawodów”, przygotowywanego na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, wynika, że w 12 powiatach występuje nadwyżka poszukujących pracy w zawodzie technik dentystyczny.

W zdecydowanej większości powiatów, według prognoz na 2017 r., występować będzie równowaga pomiędzy liczbą ofert pracy w zawodzie technik dentystyczny, a liczbą osób jej poszukujących. Są jednak regiony kraju, w których o pracę nie jest łatwo. To powiaty: poznański, gnieźnieński, gostyniński, łukowski, zielonogórski, żarski, cieszyński, opolski, kolbuszowski, strzyżowski, olkuski, miechowski.

Z drugiej strony w powiecie słupskim występuje „duży deficyt poszukujących pracy”. Są także 33 powiaty, w których w 2017 r. wysoce prawdopodobny będzie „deficyt poszukujących pracy”. W zasadzie na terenie całego kraju występują pojedyncze powiaty, w których z pracą technicy dentystyczni nie powinni mieć problemów.

Podobnie jak to jest w przypadku zawodu lekarza dentysty, tak i w tym przypadku problemem jest fakt, iż analiza oparta została o statystyki nadsyłane przez rejonowe urzędy pracy. W nich zaś zapotrzebowanie na techników, zgłaszanych przez pracodawców nie są na tyle atrakcyjne, aby przyciągnęły uwagę poszukujących zatrudnienia.

Problemy z metodologią tego typu badań wskazywał Andrzej Cisło: I kto powiedział, że stomatologów jest za dużo.

Czytaj także: Kto wymyślił, że jest za dużo dentystów? 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
technik dentystyczny  

POLECAMY W SERWISACH