PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Czy same słowa zachęcą ortodontów i protetyków do pracy?

ws
07-03-2016, 16:09
Czy same słowa zachęcą ortodontów i protetyków do pracy? Dlaczego ortodonci nie chcą współpracować z NFZ (foto: pixabay)
OW NFZ w  Rzeszowie z otwartymi rękami przyjmie każdego świadczeniodawcę, który będzie chciał z nimi zawrzeć umowę. Chodzi o ortodontów i protetyków.

Na brak specjalistów narzeka Grażyna Hejda, dyrektor Podkarpackiego Oddziału NFZ, bo brakuje chętnych, którzy chcieliby współpracować z publicznym płatnikiem.

Krzysztof Wróbel, zastępca dyrektora ds. finansowych rzeszowskiego NFZ wyjaśnia, że Podkarpacki OW NFZ musiał za 2015 r. oddać 677 tys. zł, bo nie udało się znaleźć chętnych do pracy w oparciu o kontrakt.  Podobnie było w poprzednich latach. Nie trzeba zagłębiać się w tematykę, aby dać odpowiedź na pytanie o przyczyny zaistniałej sytuacji. Po prostu oferta NFZ nie jest atrakcyjna dla lekarzy dentystów, którzy lepiej radzą sobie bez współpracy z Funduszem.

Nie są to jedyne białe plamy na mapie usług stomatologicznych na Podkarpaciu realizowanych w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.

- Byliśmy i jesteśmy otwarci na tych stomatologów, którzy chcą zakładać gabinety w szkołach. Jesteśmy w stałym kontakcie z konsultantem wojewódzkim w dziedzinie pedodoncji – mówi Grażyna Hejda. 

Wydaje się niestety, że także w sferze usług stomatologicznych w gabinetach szkolnych oczekiwanie NFZ jest zaklinaniem rzeczywistości.

Więcej: radiovia.com.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Protetyka   ortodoncja   dentysta w szkole   OW NFZ w Rzeszowie  

POLECAMY W SERWISACH