PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Czy Rudak - Med sparzy się na pogotowiu stomatologicznym

ms
04-11-2014, 08:18
Czy Rudak - Med sparzy się na pogotowiu stomatologicznym Dyżury gabinetów stomatologicznych (foto: sxc.hu)
Rudak - Med przychodnia stomatologiczna w Toruniu, która zaakceptowała warunki finansowe NFZ na świadczenie nocnej i świątecznej pomocy medycznej po trzech miesiącach świadczenia usług nie poddaje się.

Rudak - Med przejął pałeczkę od Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Alfamed, który po dziesięciu latach realizowania kontraktu na podstawie umowy z NFZ dał za wygraną i zrezygnował z pracy za stawki akceptowane przez publicznego płatnika. To co było przyczyną rezygnacji z przez Alfamed nie przeraża Rudak Medu. O pijanych pacjentach, którzy oprócz zaprezentowania zębów do leczenia chcieliby także zaprezentować swoją agresję dentyści z Rudak - Med nie wspominają.

Powszechnym zjawiskiem jest natomiast zjawisko traktowania pogotowia stomatologicznego jako placówki, w której od ręki, z dnia na dzień można przeprowadzić regularne leczenie uzębienia. Dwudziestu na stu pacjentów w ten właśnie traktuje doraźną pomoc stomatologiczną. Na to nie ma przyzwolenia.

Rudak - Med realizuje tylko przypadki naprawdę pilne. Próbuje zatem ograniczyć pomoc do walki z bólem zęba, do zabiegów przynoszących ulgę cierpiącym. Nie zawsze to jest możliwe w konfrontacji z roszczeniową postawą pacjentów.

NFZ trzykrotnie rozpisywał konkurs, zanim zgłosił się chętny akceptujący warunki finansowe. Dentyści nie chcieli pracować za tak niskie stawki, jakie oferuje NFZ. Fundusz niezmiennie przekonuje, że płaci dobrze, ale nocne i świąteczne usługi muszą wiązać się z określonymi obowiązkami. Za jakie pieniądze? Zryczałtowana stawka za dyżur wynosi 700 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH