PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Czy Opole przygotowane jest na przyjęcie dentysty w szkole?

ms
05-10-2017, 10:20
Czy Opole przygotowane jest na przyjęcie dentysty w szkole? W Opolu pytania o dentystę w szkole (źródło: Wikipedia)
Elżbieta Bień, radna Opola chciała wiedzieć w jakim stopniu władze miasta są przygotowane do realizowania opieki stomatologicznej w szkołach – odpowiedź uzyskała od prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego.

Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski poinformował Elżbietę Bień (w nawiązaniu do interpelacji radnej), że na terenie miasta funkcjonują w ośmiu szkołach podstawowych i ponadgimnazjalnych gabinety stomatologiczne. Prowadzone są one przez podmiot będący spółką partnerską.

Spółka ta ma podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na udzielenie świadczeń ogólnostomatologicznych dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia oraz młodzieży powyżej 18 roku życia w szkołach na terenie Opola - w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Z uwagi na zużycie techniczne sprzętu medycznego, będącego na stanie szkół nie powinno się go używać. Co do zasady, stosowane w gabinetach stomatologicznych urządzenia, stanowią własność świadczeniodawcy.

Według informacji uzyskanych ze szkół, wyposażenie istniejących stomatologicznych gabinetów szkolnych jest w dobrym stanie i nie wymaga zmian.

Rolą szkoły jest udostępnianie pomieszczeń i ponoszenie kosztów eksploatacyjnych związanych z funkcjonowaniem gabinetów w szkole.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH