PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Częstochowa: ważą się losy kontraktu popularnej placówki

Gazeta Częstochowska/szaft
11-06-2014, 10:39
Częstochowa: ważą się losy kontraktu popularnej placówki Częstochowa: ważą się losy kontraktu popularnej placówki (źródło: Fotolia/PTWP)
W Częstochowie Narodowy Fundusz Zdrowia ograniczył liczbę gabinetów świadczących bezpłatne usługi stomatologiczne. Oburzeni dentyści ostrzegają, że ucierpi na tym wielu mieszkańców – informuje „Gazeta Częstochowska”.

W porównaniu do poprzedniego kontraktowania liczba gabinetów dentystycznych w Częstochowie zmalała o 12. Umowy z NFZ nie podpisał m.in. gabinet stomatologiczny działający w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Przychodnia Lekarska przy ul. Rocha 250. Gabinet ten funkcjonuje w tym miejscu od 1997 roku, a od 2001 roku realizuje bezpłatną pomoc dentystyczną. Rocznie przeprowadzanych jest w nim ok. 2000 procedur stomatologicznych.

Zdaniem zarówno lekarzy jak i pacjentów brak kontraktu pozbawia świadczeń kilkaset osób, głównie z dzielnicy Grabówka. Dużą grupę starszych, skazuje się na szukanie pomocy w innych częściach miasta, z dala od miejsca zamieszkania.

Brak kontraktu jest zaskoczeniem. Wniosek został złożony w terminie, a gabinet spełnia wszystkie wymogi NFZ.

- Nic nie zapowiadało takiego przebiegu sprawy. Od 2001 roku zawsze otrzymywaliśmy kontrakty, nikt nas też nie powiadomił, że należy coś zmodyfikować - mówi „Gazecie Częstochowskiej" Mariusz Leśnikowski.

Światełkiem w tunelu dla wspominanego gabinetu oraz pacjentów jest komentarz rzeczniczki prasowej lokalnego NFZ, która przypomniała, że postępowanie konkursowe na świadczenia ogólnostomatologiczne na terenie Częstochowy, ogłoszone 6 marca br., jest w toku.

- Poniższy oferent 29 maja przesłał do Śląskiego OW NFZ odwołanie - do 13 czerwca mamy czas na jego rozpatrzenie, a placówki biorące udział w tym postępowaniu mają udostępniane do wglądu oferty - wyjaśnia Małgorzata Doros.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH