PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Czesi chcą zatrudniać polskich dentystów

nto.pl/szaft
10-02-2015, 08:18
Czesi chcą zatrudniać polskich dentystów Jest praca dla polskich dentystów w Czechach (fot. PTWP/Fotolia)
Gmina Mikulovice, położona tuż za granicą Polski, w Czechach, ma problem z lokalnymi dentystami, ponieważ ci uciekają za chlebem do większych miast. Władze gminy chcą, aby dentystyczny wakat zajął polski stomatolog.
Mikulovice leżą 5 kilometrów od Głuchołaz. Od początku roku prawie 3 tysiące mieszkańców górskiej gminy musi dojeżdżać do dentysty do Zlatych Hor czy Pisecznej. Stomatolożka, która pracowała tu kilkanaście lat, przeszła na emeryturę. W jej miejsce pojawił się młody dentysta, ale szybko został skuszony propozycją pracy z większego miasta. Gmina zdecydowała się odkupić od niego w pełni wyposażony gabinet, który może teraz sprzedać np. dentyście z Polski.

- Nie chcemy na tym zarabiać i na pewno się dogadany co do warunków - mówi wicewójt gminy Jirzi Simik. - Nam chodzi o służbę dla mieszkańców. Oczywiście lekarz będzie musiał założyć własną praktykę, zarejestrować się w naszej ubezpieczalni. Pomożemy jednak w załatwieniu wszelkich formalności. Bariera językowa nie będzie też większym problemem.

Według czeskiej prasy podobne problemy ma wiele przygranicznych miejscowości.

Więcej: nto.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH