PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Czarne chmury nad dentystą leczącym pod wpływem..

rp.pl/ms
11-05-2015, 08:00
Czarne chmury nad dentystą leczącym pod wpływem.. Piłeś? nie przyjmuj pacjentów (foto: freedigitalphotos)
Dentysta z Radomska, będąc pod wpływem alkoholu, miał przez pomyłkę wyrwać ząb 13-letniej dziewczynce. Miał, bo zawiadomienie wpłynęło do policji trzy dni po zdarzeniu, a więc twardych dowodów w sprawie nie ma. Stomatolog ma jednak poważne problemy ze względu na tzw. okoliczności towarzyszące sprawie.

Okazuje się, że zawiadomienie zgłoszone przez ojca pechowej pacjentki zbiegło się w czasie z zatrzymaniem dentysty mającego wyraźne problemy z alkoholem. Stało się to, gdy stomatolog, kierując samochodem uszkodził podczas manewru zawracania inne auto. Zatrzymał go właściciel staranowanego forda i przekazał policji. To zdarzenie z pewnością nie pomoże niesfornemu lekarzowi dentyście w wyplątaniu się z postawionych mu zarzutów. Tym bardziej, że w czerwcu 2013 r. został zatrzymany przez policję, zawiadomioną przez pacjenta, któremu niepotrzebnie wyrwał jedynkę. Dentysta stawiał opór, zabarykadował się w swoim gabinecie, aby uniemożliwić interwencję policji. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu we krwi.

Ta sprawa znajduje się w sądzie. Niezależnie od werdyktu sądowego, korporacja zawodowa ukarała stomatologa naganą.
Ostatnim wydarzeniem zająć się ma także łódzki OW NFZ (dentysta świadczy usługi kontraktowe). - W tym przypadku dyrektor oddziału wojewódzkiego może rozwiązać umowę bez zachowania okresu wypowiedzenia - stwierdziła Anna Leder, rzecznik łódzkiego NFZ i dodała, że dotychczas nikt nie kierował do Funduszu skarg na dentystę z Radomska. Tym razem Fundusz będzie działał niezależnie od zgłoszeń.

Zabieg przeprowadzony przez dentystę wadliwie pod wpływem alkoholu, stwarza duże szanse poszkodowanym pacjentom na wygraną w postępowaniu cywilnym w sprawie o zadośćuczynienie.

Więcej: rp.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH