PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Cud w Centrum Stomatologii w Poznaniu?

ms
13-04-2015, 08:31
Cud w Centrum Stomatologii w Poznaniu? Agnieszka Pachciarz (foto: Fotolia/PTWP)
Dobry duch Agnieszki Pachciarz, unosi się nad Uniwersyteckim Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej w Poznaniu. Dzięki byłej szefowej CS, a obecnie wiceprezydenta Poznania, sztandarowa placówka na stomatologicznej mapie Wielkopolski notuje zadziwiająco dobre wyniki finansowe.

Zadziwiająco, bo przed objęciem sterów CS przez Agnieszkę Pachciarz, Centrum z reguły znajdowało się pod kreską.

Liczby przemawiają za metodami zarządzania wprowadzonymi za czasów kierowania Centrum Stomatologii przez byłą prezes NFZ.
W IV kw. 2013 r. w CS leczyło się ok. 8,5 tys. pacjentów, w późniejszym okresie ok. 9,5 tys. Obecnie miesięcznie leczy się tutaj ok. 6 tys. osób. Centrum w 2014 r. zanotowało 300 tys. zł zysku. To ewenement, gdyż wcześniej placówka ponosiła straty.

Obecnie Centrum wykonuje 100 proc. kontraktu NFZ. Umowa z Funduszem na ortodoncję wynosi 72 tys. pkt. Centrum wykonało ponad 75 tys. pkt. Podobnie jest w protetyce, stomatologii dzieci i młodzieży. CS będzie starać się zatem o większy kontrakt.

- Początki były trudne - mówi Agnieszka Pachciarz i tłumaczy, że w CS znajduje się 130 foteli dentystycznych, a na początku 2014 r. dziennie, na każdym z nich leczony był - statystycznie - mniej niż jeden pacjent. Centrum nie przyciągało lekarzy dentystów. Dla niektórych specjalistów problemem było to, żeby przepracować w CS nawet pięć godzin tygodniowo. Powód był prosty: woleli zarabiać w swoich prywatnych gabinetach. Bez poważnych przyczyn w dzień wizyt odwoływano nawet połowę umówionych osób.

- To stwarzało dodatkowe problemy, gdyż studenci nie mieli należytej liczby zajęć. - Pacjenci nie mogli liczyć na odpowiednią pomoc - mówi była prezes CS. Wprowadzono zasadę, zgodnie z którą lekarz, chcący odwołać wizytę, musiał zapytać o zgodę Agnieszki Pachciarz. To przyniosło odpowiedni skutek - ocenia Agnieszka Pachciarz.

Więcej: gloswielkopolski.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH