PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Co z poradnią stomatologiczną Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu?

ms
17-08-2017, 10:48
Co z poradnią stomatologiczną Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu? Izba Przyjęć USK w Opolu (źródło: Google Maps)
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu planuje w pomieszczeniach poradni stomatologicznej przy alei Witosa utworzyć zespół pracowni anatomii dla studentów tworzonego kierunku lekarskiego.

Co stanie się z przychodnią do niedawna funkcjonującą jako Wojewódzka Przychodnia Stomatologiczna – zastanawia się http://opole.wyborcza.pl.

Kontrakt NFZ nie jest opłacalny – w efekcie coraz bardziej drażliwy jest problem finansowania działalności placówki. Istnieje obawa, że poradnia stomatologiczna może być zamknięta. Jej likwidacja oznacza utratę miejsc pracy przez czwórkę doświadczonych lekarzy dentystów. Przychodnia jest dla nich podstawowym źródłem utrzymania.

Koleje zagrożenie to utrata jednostki akredytowanej prowadzącej specjalizacje. W praktyce oznacza to, że możliwości podyplomowego doskonalenia zawodowego dla dentystów Opolszczyzny zostaną drastycznie ograniczone – pisze opole.wyborcza.pl.

Dyrekcja Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu zapewnia jednak, że redukcji etatów nie będzie, a jedynym problemem jest wybór miejsca, gdzie poradnia byłaby przeniesiona. Propozycji ponoć jest kilka. 

Więcej: opole.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH