PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Co się dzieje w krakowskim Centrum Stomatologii im. Astrid Lindgren?

ms
13-06-2014, 07:58
Co się dzieje w krakowskim Centrum Stomatologii im. Astrid Lindgren? Co się dzieje w krakowskim Centrum Stomatologii im. Astrid Lindgren? (sxc.hu)
Informacja jest taka, że Centrum Stomatologii im. Astrid Lindgren w Krakowie nie zdobyła kontraktu na leczenie małych pacjentów. Ma być protest. Co na to NFZ?

Krakowskie dziecięce Centrum Stomatologii im. Astrid Lindgren miało kontrakt z NFZ, w ramach którego placówka przy ulicy Siewnej w Krakowie, leczyła ok. 7 tys. dzieci. Na wiadomość, że bezpłatne leczenie się skończy, rodzice małych pacjentów zapowiadają protest. Pikieta przed oknami MOW NFZ w Krakowie przy ulicy Józefa odbyć się ma 13 czerwca. Padają słowa, że leczenie zębów wymaga pełnej współpracy pacjenta, a u małych dzieci bardzo trudno takie zaufanie zdobyć, a Centrum je miało.

Co na to NFZ? W konkursie, obejmującym obszar dzielnic Prądnik Biały i Bronowice, wpłynęło 16 ofert i aż 11 oferentów będzie realizowało kontrakt od lipca 2014 r. Ile placówek przyjmować będzie dzieci - nie wiadomo. W ocenie NFZ Centrum Stomatologii im. Astrid Lindgren, w rankingu zajęło jedno z ostatnich miejsc. Okazuje się, że w placówce brakuje specjalistów, a lekarze nie mają dyżurów w soboty.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH