PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Co pozostanie po „Dzieciństwie bez próchnicy”, oby nie czarna dziura

ms
27-10-2016, 11:09
Co pozostanie po „Dzieciństwie bez próchnicy”, oby nie czarna dziura Dzieciństwo bez próchnicy
Największy ogólnopolski program profilaktyczno-edukacyjny – „Dzieciństwo bez próchnicy” dobiega końca. To on właśnie przez pięć lat był niezmiennie wymieniany na pierwszym miejscu w odpowiedzi na pytania co Ministerstwo Zdrowia robi, aby poprawić stan zdrowia jamy ustnej dzieci. Co będzie po 2016 r.?

Ogólnopolski projekt realizowany był w latach 2012-2016 przez Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu wspólnie z ośmioma innymi uczelniami medycznymi w Polsce – czytamy na stronie zebymalegodziecka.pl.

Finansowanie tego przedsięwzięcia zapewniła Szwajcaria (w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej), przy współfinansowaniu Ministerstwa Zdrowia.

Patronat honorowy nad projektem „Dzieciństwo bez próchnicy” objęli minister zdrowia, minister edukacji narodowej, Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych oraz Pierre Fauchard Academy.

Konferencja podsumowująca program odbędzie się 23 listopada 2016 r. w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Zapowiadana jest obecność m.in.:

prof. dr hab. n. med. Doroty Olczak-Kowalczyk – krajowego konsultanta ds. Stomatologii Dziecięcej, 
Erica Placella z SDC Eastern Europe and Central Asia Health Advisor, 
prof. dr hab. Marii Borysewicz-Lewickiej - Kierownika Kliniki Stomatologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu i przewodniczącej Rady Programowej projektu „Dzieciństwo bez próchnicy”,
Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka ,
Dagmary Korbasińskiej, dyrektor Departamentu Matki i Dziecka, Ministerstwa Zdrowia.

Kończy się zatem okres, w którym wiele dobrego zrobiono dla stanu zdrowia jamy ustnej przedszkolaków. inFODENT24.pl wielokrotnie informował o inicjatywach towarzyszących temu przedsięwzięciu. Mamy obawy, że w najbliższej przyszłości tematów dotyczących dbałości o „uśmiech bez próchnicy” wśród dzieci - będzie zdecydowanie mniej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH