PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Co jest na rzeczy w Uniwersyteckim Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej UMP?

ms
12-08-2014, 07:58
Co jest na rzeczy w Uniwersyteckim Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej UMP? UCSiMS UMP - problem z umowami (sxc.hu)
Działania Uniwersyteckiego Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu wzbudziły niepokój w szeregach prezydium ORL Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, które w apelu do władz Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu postuluje o przyjrzenie się umowom, które przedkładane są do podpisu lekarzom dentystom współpracującym z UCSiMS UMP.

W apelu prezydium ORL Wielkopolskiej Izby Lekarskiej czytamy m.in. o głębokich kontrowersjach towarzszących umowom, jakie znaczącej grupie lekarzy dentystów przedstawiono do podpisania z Uniwersyteckim Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej UMP.

Okazało się, że umowy te różnią się w istotny sposób od umów , jakie dentyści mieli zawarte z poprzednim pracodawcą - Szpitalem Klinicznym im. H. Święcickiego.
Umowy te stanowią dla lekarzy spore zaskoczenie, zważywszy na lakoniczny charakter woli współpracy z nowym podmiotem, jaką ci lekarze złożyli przed konkursem NFZ.

Wielkopolska Izba Lekarska zaapelowała do władz Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu (jako organu założycielskiego spółki Uniwersyteckie Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej UMP) o wsparcie w działaniach zmierzających do rozwiązania problemu na drodze porozumienia stron
WIL zadeklarowała jednocześnie pomoc i pośrednictwo w ewentualnych negocjacjach.

(na podstawie www.autonomia-dent.pl autorstwa lek. dent. Andrzeja Cisły)

Przypomnijmy, że Uniwersyteckie Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością powołane zostało do życia uchwałą Senatu Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu 27 listopada 2013 r.
Prezesem spółki jest była prezes NFZ Agnieszka Pachciarz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH