PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Choceń: opieka stomatologiczna dla każdego dziecka

ws
21-12-2015, 08:25
Choceń: opieka stomatologiczna dla każdego dziecka Choceń leczy zęby dzieciom (foto: pixabay)
Roman Nowakowski, wójt gminy Choceń (woj. kujawsko - pomorskie) poinformował, że we wsi rozpoczyna działalność gabinet stomatologiczny, w którym świadczone będą gwarantowane usługi dla dzieci i młodzieży od 1 do 18 roku życia.

Roman Nowakowski przypomniał czasy, gdy wszystkie dzieci w wieku szkolnym objęte były opieką stomatologiczną. Mówi on: wracamy do takiego rozwiązania. Najpóźniej od stycznia rozpocznie działalność gabinet stomatologiczny dla dzieci. 

Wójt zaznacza, że stosowne pomieszczenie gmina Choceń przygotowała własnym staraniem. Wyposażenie wstawi do gabinetu lecznica stomatologiczna z Włocławka, która otrzymała kontrakt na gminę Choceń (wszystkie dzieci z terenu gminy) w dodatkowym konkursie rozpisanym przez NFZ.

W ramach nowo otwieranego gabinetu stomatologicznego, realizowane będą usługi jakie gwarantuje NFZ dla dzieci i młodzieży od 1 do 18 roku życia, a więc m.in.:
- badania lekarskie ogólne - przysługujące każdemu dziecku raz w roku;
- badania kontrolne – przegląd stanu uzębienia (maksymalnie trzy razy w roku);
- konsultacje, w ramach których wizyta obejmuje badanie wraz z pisemną opinią i wskazaniami dentysty.

Ponadto gabinet będzie wykonywał zabiegi: leczenia próchnicy, odbudowy powierzchni zębów, uzupełniania ubytków, leczenia kanałowego, lakierowania, tymczasowych zabezpieczeń np. złamanych szczęk, zakładania opatrunku chirurgicznego, kosmetyki zębów. Do zabiegów stosowane będą znieczulenia (niektóre zabiegi - co do zasady - go nie obejmują). W razie potrzeby, małemu pacjentowi będzie można wykonać dwa zdjęcia rentgenowskie (w ciągu roku). 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH