PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Chcesz być dentystą? To płać!

ms
20-06-2016, 08:05
Chcesz być dentystą? To płać! Płatne studia? (foto: pixabay)
- Koalicja rządząca pracuje nad tym, żeby wprowadzić w życie mechanizm zmuszający absolwentów studiów medycznych do „odpracowania studiów w Polsce" – marszałek Senatu Stanisław Karczewski miał tak powiedzieć na antenie jednej z rozgłośni radiowych.

Taka sugestia zaniepokoiła posła Pawła Skuteckiego (Kukiz'15) który wystąpił do ministra zdrowia z interpelacją poselską, zawierającą się w czterech pytaniach:

1. Czy to prawda, że są prowadzone prace nad mechanizmem zmuszającym absolwentów studiów medycznych do „odpracowania" kosztów nauki?

2. Na jakiej podstawie planowana jest dyskryminacja tylko jednej branży? Czy jest planowane „odpracowywanie" studiów także przez absolwentów pozostałych kierunków?

3. Czy koncepcja o której mówił marszałek Senatu sprowadza się do płatnych studiów i upowszechnienia kredytów studenckich na pokrycie kosztów ponoszonych przez uczelnie?

4. Czy w związku z planami zwiększenia liczby miejsc na studiach medycznych istnieje w Ministerstwie Zdrowia koncepcja radykalnego zwiększenia miejsc specjalizacyjnych? Dziś wielu absolwentów medycyny musi na wymarzony kierunek specjalizacji czekać nawet kilka lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
studenci stomatologii  

POLECAMY W SERWISACH