PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Cezary Cieślukowski: wprowadzimy wskaźnik korygujący w stomatologii dziecięcej

ms
29-05-2015, 08:02
Cezary Cieślukowski: wprowadzimy wskaźnik korygujący w stomatologii dziecięcej Wiceminister zdrowia Cezary Cieślukowski (foto: Fotolia/PTWP)
Czynnikiem motywującym do pracy z dziećmi stanie się wskaźnik korygujący. Jaki? To sprawa do negocjacji może 1,2, może 1,5, albo inny - powiedział w Sejmie wiceminister zdrowia Cezary Cieślukowski, przedstawiając posłom z Komisji Zdrowia informację na temat stanu zdrowia dzieci i młodzieży.

Wyceną procedur medycznych zajmować się będzie Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, tym niemniej Ministerstwo Zdrowia już teraz zobowiązało do stosownych działań płatnika publicznego - NFZ.

- Wyższe wyceny są najlepszą metodą, aby leczeniem dzieci w większym stopniu zainteresować lekarzy dentystów - dowodził wiceminister zdrowia. - To chyba najkorzystniejsza opcja. Problemu nie rozwiązują odrębnie przeprowadzane kontrakty, o które upominali się posłowie z Komisji Zdrowia. Pamiętajmy, że przy takim rozwiązaniu niejednokrotnie niewykorzystane pieniądze na leczenie dzieci i młodzieży przesuwane są później na stomatologię dla dorosłych - argumentował Cezary Cieślukowski.

W ocenie wiceministra, zmiana wyceny jest lepsza niż próba przymuszania rodziców do okresowego badania uzębienia ich dzieci, o co zabiegali niektórzy, obecni na posiedzeniu, posłowie.

Czytaj także: 
Anita Pacholec: walczymy o współczynnik korygujący dla dzieci 
MZ: będą wytyczne dotyczące profilaktycznej opieki stomatologicznej nad dziećmi
MZ rozważy rozdzielenie finansowania świadczeń dla dzieci i dla dorosłych

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH