PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Certyfikat ISO dentysta będzie mógł zawiesić na ścianie

ws
28-12-2015, 08:03
Certyfikat ISO dentysta będzie mógł zawiesić na ścianie ISO w gabinecie dentystycznym (foto: pixabay)
Prezes NFZ doszedł do przekonania, że fakt posiadania certyfikatów ISO, które świadczyć mogą m.in. o dobrej jakości realizowanych usług stomatologicznych, nie będą dłużej premiowane w ramach kontraktowania świadczeń zamawianych przez publicznego płatnika.

Pojawił się projekt zarządzenia prezesa NFZ w sprawie określenia kryteriów oceny ofert w postępowaniu w przypadku zawarcia umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.

Co zawiera ten projekt? Przeczytać można w nim m.in. kryteria oceny ofert, które premiują podmioty współpracujące z Agencją Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji oraz kryteria premiujące oferentów, którzy prowadzą w swoich placówkach program badania satysfakcji pacjenta.

Czego ten projekt nie zawiera? Niestety dla niektórych, nie znajdują się w nim kryteria dotyczące posiadania przez świadczeniodawców certyfikatów ISO. Okazuje się zatem, że certyfikaty, których koszt zdobycia i utrzymania nierzadko sięga w skali roku kilkunastu tysięcy złotych, nie będą brane pod uwagę podczas kontraktowania świadczeń przez NFZ. Zła to wiadomość dla tych, którzy certyfikat ISO mają, dobra dla pozostałych. 

W ramach kontraktowania, zaczynającego się konkursami organizowanymi w 2016 r., punktowane będą lecznice posiadające akredytacje ministra zdrowia. Akredytacje te są tańsze, to wydatek zaledwie kilku tysięcy złotych.

Opinie do tego projektu można przesyłać do NFZ do 7 stycznia 2016 r., na adres
e-mail: sekretariat.dsoz@nfz.gov.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH