PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Centrum Stomatologii Estetycznej Monika Bogusz stawia na automatyczne defibrylatory AED

ms
10-01-2017, 13:35
Centrum Stomatologii Estetycznej Monika Bogusz stawia na automatyczne defibrylatory AED Defibrylator w gabinecie dentystycznym (źródło: Wikipedia)
Defibrylator może być nieodzowny w stanie nagłym w gabinecie dentystycznym. Wie o tym doskonale właścicielka Superdentist.pl.

W Centrum Stomatologii Estetycznej Moniki Bogusz (Drawsko Pomorskie) zespół pracowników szkoli się z zasad udzielania pomocy w stanach nagłych w gabinetach dentystycznych (pod względem teoretycznym, jak i praktycznym).

Centrum Stomatologii Estetycznej Moniki Bogusz, wespół ze Stowarzyszeniami Żarek, Orliczek oraz z członkami nieformalnej Grupy Medycznej Drawsko, jest w trakcie realizacji projekt zakupu publicznych AED i połączył go z zajęciami z pierwszej pomocy, z użyciem defibrylatora oczywiście.

Zaawansowany technicznie automatyczny defibrylator zewnętrzny (cena od 7 tys. zł) umożliwia realizowanie defibrylacji za pomocą poleceń głosowych i wizualnych, dzięki czemu mogą go obsługiwać zarówno osoby z wykształceniem medycznym, jak i bez niego.

Ci, którzy nauczali i ci, których uczono spotykali się 7 stycznia 2017 r. w Gabinecie Stomatologicznym.Tematy poruszane podczas spotkania to: resuscytacja osoby dorosłej i dziecka (pośredni masaż serca, obsługa defibrylatora AED, kaniulacja żył obwodowych, tlenoterapia, farmakoterapia), reakcje anafilaktyczne, omdlenia, epilepsja, zadławienia i zakrztuszenia, urazy głowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
defibrylacja   stany nagłe  

POLECAMY W SERWISACH