• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Cała Polska powiedziała aaa

ms
21-03-2018, 10:56
Cała Polska powiedziała aaa Fake, ale śmieszy!
Zdziwienie i niedowierzanie. Okazuje się, że w powodzi światowych, europejskich i krajowych dni „z okazji”, wśród których te dedykowane zdrowiu są niemal na każdej kartce kalendarza, można coś zrobić, co będzie miało sens. To coś - to projekt „Polska mówi #aaa”.

Program nominalnie uruchomiono w związku ze Światowym Dniem Zdrowia Jamy Ustanej obchodzonym 20 marca każdego roku. To pierwszy o tej skali impuls przekazany (po części spontanicznie) społeczeństwu, że ze schorzeniami jamy ustnej można sobie poradzić i to w wielu przypadkach stosunkowo prostymi metodami. Fakt zadanie było karkołomne, bo przekaz trafił do społeczeństwa, którego ponad 90 proc. członków zmaga się z próchnicą.


infoDENT24.pl pilnie śledził to co działo się w ciągu ostatnich kilku tygodni w ramach projektu „Polska mówi #aaa”. Najkrótszy komentarz to taki, że … działo się.

Setki gabinetów dentystycznych włączyło się w akcję darmowych przeglądów, niektóre z nich jak Centrum Stomatologii Estetycznej Multimed opracowało staranny scenariusz, realizacja którego musiała angażować wiele sił i środków. Były akcje spontaniczne, uruchamiane z godziny na godzinę, były przedsięwzięcia nietuzinkowe organizowane w środowiskowych bibliotekach, nagłaśniane przez księży z ambon, były też rozwiązania systemowe, jak chociażby te przeprowadzone w ponad 200 wielkopolskich szkołach w Poznaniu i wielu placówkach oświatowych we Wrocławiu.
Były informacje prasowe, audycje radiowe, relacje telewizyjne, spot reklamowy emitowany na telebimach przed kasami PKP. Animacja "Polska mówi aaa", prezentowana w telewizji publicznej, miejmy nadzieję zagrzeje do działania miliony obywateli.


Był Patronat Honorowy Rzecznika Praw Dziecka. Były znane osoby w roli ambasadorów jak chociażby Maciej Musiał, Piotr Rubik.
To co stanowi o przygnębiającym obrazie naszego zdrowia przeobraziło się w samonapędzającą się machinę pozytywnego przekazu. Nie przystoi? Bynajmniej, ćwiczone ostatnimi czasy scenariusze ograniczone do przekazania obywatelom 20 marca komunikatu o tym jak bardzo zaniedbują swoje uzębienie i jak to zaniedbanie rujnuje ich zdrowie ogólne - były kamieniami rzuconymi w głęboką studnię. Można było odnieść wrażenie, że Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej był dniem nieco wstydliwym.


Okazuje się, że kilku zapaleńców z PTS, BAD i ewiDENTnie.pr pokazało, że bez dużej kasy można rozkręcić niezłą imprezę z myślą o zdrowych zębach.
Mało poważne, bez uniwersyteckiego zadęcia? Być może, ale z pewnością o wiele bardziej skuteczne niż „akademie ku czci”.

Jest potencjał, jest moc, które mogą być paliwem powodującym reakcję łańcuchową. Początek został zrobiony, kierunek wyznaczony, teraz będzie łatwiej - „aaa” jednak można.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH