PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Bydgoszcz o krok od kształcenia stomatologów

28-09-2012, 05:56
Bydgoszcz o krok od kształcenia stomatologów (źródło: Google Maps)
Bydgoszcz o krok od kształcenia stomatologów (źródło: Google Maps)
Rada Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika pozytywnie zaopiniowała projekt uruchomienia przez uczelnię nowego kierunku, na którym za dwa lata kształcić się będą stomatolodzy. O tym czy edukacja będzie odbywać się w zabytkowym gmachu przy ulicy Dworcowej zadecydujeminister transportu.

Już kilka tygodni temu deklaracja Rady Collegium Medicum spowodowała, że miasto nabyło udziały w zabytkowym budynku dyrekcji kolei, znajdującej się przy ul. Dworcowej 63 i 65a. Gmach jest w części wydzierżawiany. Kilka pomieszczeń należy także do samorządu województwa.

- Najpierw musimy podpisać umowę notarialną, co nastąpi po zyskaniu przez PKP zgody ministra transportu i gospodarki morskiej - wyjaśnia Jan Szopiński, zastępca prezydenta Bydgoszczy. - Dopiero potem będziemy mogli ustalić termin przekazania nieruchomości.

Zdaniem wiceprezydenta Jana Szopińskiego, ważne jest także stanowisko Ministerstwa Zdrowia. Kluczem do sukcesu będzie uzyskanie dofinansowania remontu i wyposażenia sal wykładowych. Dla miasta ważne jest to, że dzięki współpracy z uczelnią uda się uratować jeden z najcenniejszych bydgoskich zabytków - XIX-wieczną siedzibę kolei.

Dobrą informacją jest zaskakująco dobry stan budynku. Wcześniejsze szacunki kosztów remontu wynosiły aż 40 mln złotych, teraz mówi się, że mogą być znacznie niższe.

Podobne: Bydgoszcz: Będą uczyć stomatologii w gmachu dawnej dyrekcji PKP?

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH