PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Brytyjczycy szkolą dentystów, którzy nie mogą leczyć

29-09-2012, 06:30
Brytyjczycy szkolą dentystów, którzy nie mogą leczyć (foto: sxc.hu)
Brytyjczycy szkolą dentystów, którzy nie mogą leczyć (foto: sxc.hu)
35 nowo wykwalifikowanych dentystów z Wielkiej Brytanii nie może rozpocząć pracy w ramach świadczeń gwarantowanych przez NHS (tamtejszy NFZ), ponieważ nie ukończyli obowiązkowego szkolenia w DFT (Dental Foundation Training). Największa organizacja stomatologiczna British Dental Assocation, jako winnego tej sytuacji wskazuje parlament.

Ukończenie DFT jest warunkiem koniecznym do pracy w NHS. Tymczasem państwo nie przydzieliło miejsc szkoleniowych aż 35 młodym dentystom. Członkowie BDA, przypomnieli więc, że prawie 5,5 miliona funtów z kieszeni podatników wyrzucono w błoto, ponieważ szacuje się, że koszt edukacji jednego lekarza wynosi ok. 155 tys. funtów.

- Podatnicy będą wściekli tym bardziej, że w wielu miejscach jest problem z dostępem do świadczeń stomatologicznych w ramach NHS dziwi się dr Judith Husband z BDA.

Sytuacja ma również tragiczny aspekt dla samych lekarzy. Większość z nich zaciągnęło kredyty studenckie, które według popisanych umów powinni zacząć spłacać tuż po zakończeniu nauki.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
newsDENT   NHS   dentyści w Wielkiej Brytanii   BDA   Inicjatywy  

POLECAMY W SERWISACH